Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Wygrana Skry Bełchatów

PLS: Wygrana Skry Bełchatów

Emocjonujące oraz zacięte widowisko zafundowali swoim kibicom siatkarze bełchatowskiej Skry i Jastrzębskiego Węgla. W spotkaniu na szczycie lepsi okazali się Mistrzowie Polski.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęli zawodnicy Daniela Castellaniego, szczególnie Bartłomiej Neroj, który zastąpił dziś na środku Ewgenia Ivanowa. Po jego asie serwisowym bełchatowianie wyszli na prowadzenia 5:3, zaś po ataku Krzyśka Stelmacha zespoły zeszły na I przerwę techniczną przy stanie 8:6. Prowadzenie Skry nie trwało długo, po błędzie przełożenia rąk w ekipie gospodarzy na prowadzenie 16:15 wyszli jastrzębianie. Przy stanie 20:17 dla zespołu Ryszarda Boska o czas poprosił trener Castellani. Przy stanie 23:21 dla Jastrzębskiego po ataku Szymańskiego na parkiet upadł Heikkinen i wydawało się, że Skra straci drugiego środkowego. Na szczęście Fin powrócił do walki w następnej akcji, popisując się pojedynczym blokiem. Końcówka była bardzo emocjonująca, jednak dwa błędy zawodników Skry zadecydowały o porażce zespołu 24:26.

Niesieni zwycięstwem w poprzedniej partii oraz dopingiem przybyłych kibiców jastrzębianie rozpoczęli drugą partię od mocnego uderzenia. Po ataku Pawła Siezieniewskiego mogli zejść na I przerwę techniczną, prowadząc trzema punktami. Potem wynik zaczął się wyrównywać, nie tylko dzięki dobrej grze gospodarzy, ale także przez błędy jastrzębian. Po drugiej przerwie technicznej dwukrotnie świetnym atakiem popisał się Piotr Gruszka, co wyprowadziło Skrę na prowadzenie 19:17. Jednak w końcówce znów gra się wyrównała i zapowiadały się bardzo nerwowe chwile. Tak też było. Długo żaden z zespołów nie mógł rozstrzygnać seta na swoją korzyść. Świetny atak Bartka Neroja, a następnie błąd Igora Yudina sprawiły, że Skra wygrała 30:28.

Wygrana w drugiej partii niemal uskrzydliła siatkarzy z Bełchatowa, którzy schodzili na I przerwę techniczną wygrywając 8:1. Wysokie, pięcio-, sześciopunktowe prowadzenie utrzymywało się praktycznie do samego końca tej partii. Świetnie spisywał się Dan Lewis, który zastąpił Krzyśka Stelmacha, a także Mariusz Wlazły i Piotr Gruszka. Seta wynikiem 25:15 zakończył Dan Lewis.

W czwartym secie role praktycznie się odwróciły. Z „górnego C” rozpoczęli jastrzębanie. Atak w siatkę Janne Heikkinena oraz blok Siezieniewskiego wyprowadziły gości na prowadzenie 12:6. Na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły przy siedmiopunktowym prowadzeniu JSW. Po ataku Gruszki bełchatowianie zmniejszyli straty do trzech punktów, jednak trwało to bardzo krótko. Dwukrotny blok Siezieniewskiego i Kadziewicza na Wlazłym sprawił, że trener Castellani musiał wystawić na boisko Pawła Maciejewicza. Było już jednak zbyt późno na odrabianie start. Goście wygrali partię 25:18 i o zwycięstwie w meczu miał zadecydować tie-break.

Początek piątego seta był dość wyrównany, obie drużyny usiłowały zdobyć prowadzenie. Udało się to gospodarzom po bloku Gruszki na Murku i ataku Wlazłego. Atak Piotra Gruszki zapewnił bełchatowianom zmianę stron przy stanie 8:5. Wyraźnie wybiło to z rytmu Mariusza Wlazłego, który najpierw został zablokowany, a następnie zaatakował w siatkę. Zmniejszyło to straty Jastrzębskiego na krótką chwilę, jednak i oni popełniali błędy. Kosztowało ich to dwa cenne punkty w końcówce tie-breaka. Piłkę setową dał Skrze atak Gruszki, zaś mecz zakończył autowym atakiem Dawid Murek.

Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 3:2

(24:26, 30:28, 25:15, 18:25, 15:10)

Skra Bełchatów: Dobrowolski, Wlazły, Stelmach, Gruszka, Heikkinen, Neroj, Ignaczak(l) oraz Maciejewicz, Wnuk, Lewis

Jastrzębski Węgiel: Pliński, Szymański, Kadziewicz, Ivanow, Siezieniewski, Murek, Rusek (l) oraz Bednaruk, Yudin, Gorzewski, Kamiński