Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Monika Bartnicka – niezastąpiona w UMKS-ie Łańcut

Monika Bartnicka – niezastąpiona w UMKS-ie Łańcut

fot. archiwum

Monika Bartnicka - 28-letnia, najlepsza siatkarka I-ligowego UMKS-u Łańcut, jedna z czołowych rozgrywających I ligi. - Jest niezastąpiona! Jest kapitanem drużyny i pierwszą rozgrywającą. Nie wyobrażam sobie bez niej naszej drużyny - mówi Jerzy Hałka, wiceprezes UMKS-u Łańcut.

Tu nie chodzi o laurki, ale rzeczywiście, o Monice Bartnickiej można mówić tylko w superlatywach – dodaje Roman Murdza , trener łańcuckiej drużyny.

 

Ma duże możliwości 

Posiada bardzo wysokie umiejętności techniczne, jako kapitan i rozgrywająca rządzi na boisku, a nie jest to łatwa rola. Bartnicka wypełnia ją prawidłowo, potrafi rozegrać każdą piłkę – wylicza szkoleniowiec, który nie jest skłonny do pochwał. – Przy jej umiejętnościach, wierze w siebie i zespół, wykorzystaniu potencjału koleżanek, powinniśmy zająć miejsce w pierwszej szóstce.

 

Monika poza boiskiem?

 

Sympatyczna, koleżeńska, super dziewczyna – uśmiechają się partnerki Bartnickiej z łańcuckiej drużyny.

 

Pasuje do mody

 

W I lidze nie jest łatwo grać i rozgrywać. Do I-ligowych hal także wkroczyła moda na siatkówkę. Gra tu wiele utytułowanych zawodniczek, które mają za sobą występy w ekstralidze, a nawet, jak Magdalena Śliwa , w reprezentacji Polski i na zagranicznych boiskach. Bartnicka na ich tle wypada całkiem dobrze. Ona do tej mody na siatkę – i z racji umiejętności i ze względu na urodę – zwyczajnie pasuje.

 

Kiedy w tym roku przychodziłem do Łańcuta, to uważałem Bartnicką za spełnioną siatkarkę. Tymczasem ona powraca do swoich dużych możliwości – konstatuje Murdza.

 

Monika spełni się jako sportsmenka dopiero wtedy, jak nasza drużyna awansuje do ekstraklasy – zakończył wiceprezes UMKS-u, Jerzy Hałka .

 

Bartnicka, absolwentka wychowania fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, łączy grę w siatkówkę z pracą nauczycielki, trenerki zespołu młodziczek i wychowywaniem 3-letniej córeczki Amelii.

 

Siatkówka jest dla mnie sposobem na życie, pasją, towarzyszy mi od dziecka, pomogła mi się ustabilizować. Kocham ją! – stwierdziła kapitan UMKS-u, Monika Bartnicka.

źródło: gcnowiny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved