Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Pewne zwycięstwo Aluprofu

LSK: Pewne zwycięstwo Aluprofu

Po wtorkowej porażce ze Stalą Mielec zawodniczki BKS-u Aluprof bez straty seta zwyciężyły dzisiaj AZS AWF Poznań. Tym samym bielszczanki w lepszych nastrojach mogą udać się na krótki swiąteczny odpoczynek.

Pierwszy set spotkania rozpoczął się od prowadzenia zespołu z Poznania. Gospodynie popełniały zbyt dużo błędów, ponadto w ich ekipie źle funkcjonowało przyjęcie. Na pierwszą w meczu przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem schodziły przyjezdne (7:8). Po wznowieniu gry zespół znad Białej szybko się odbudował, w BKS-ie zaczął funkcjonować blok. Skuteczne ataki kadrowiczki Anny Podolec doprowadziły do stanu 20:15. Zmiany przeprowadzone przez trenera Wojciecha Lalka na nic się nie zdały i Aluprof mógł cieszyć się ze zwycięsta 25:18.

Początek drugiej odsłony był wyrównany. Dopiero błędy i zepsute zagrywki poznanianek pozwoliły odskoczyć na parę punktów zespołowi z Bielska. Na drugą przerwę techniczną gospodynie schodziły przy stanie 16:10 i do końca partii nie oddały już prowadzenia. Należałoby tu wyróżnić skuteczne ataki Anny Podolec i dobrą grę blokiem Rositsy Yanevej. BKS pokonał AZS AWF, podobnie jak w pierwszej części meczu, 25:18.

Set trzeci rozpoczął się od wspólnej wymiany ciosów po obu stronach siatki, jednak to BKS schodził na pierwszą przerę techniczną przy prowadzeniu 8:6. W dalszej fazie gry siatkarki ze stolicy Podbeskidzia nie oddały inicjatywy prowadząc nawet 16:9. Gdy wszystko zapowiadało pewną wygraną „stalówek”, poznanianki zdołały odrobić straty i w końcówce zrobiło się bardzo nerwowo. AWF miał nawet jedną piłkę setową przy stanie 24:25. Bielskie siatkarki po przestoju zachowały siatkarską zimną krew i zwyciężyły w partii 27:25, a w całym spotkaniu 3:1.

Wygrana bielszczanek po ostatniej wpadce w Mielcu powinna podbudować tą ambitną drużynę. Podopieczne trenera Jacka Skorka czeka jeszcze ostatni tegoroczny sprawdzian. Za tydzień „stalówkom” przyjdzie się zmierzyć na wyjeździe z mistrzyniami kraju – zespołem Muszynianki-Fakro Muszyna.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – IDM Swarzędzkie Meble AZS AWF Poznań 3:0

(25:18, 25:18, 27:25)