Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Jak Gwardia nie leżała Stali, tak nadal nie leży…

LSK: Jak Gwardia nie leżała Stali, tak nadal nie leży…

Po wygraniu z Aluprofem u siebie 3:1, siatkarki mieleckiej Stali jechały do Wrocławia z dużą nadzieją, że może przełamią syndrom Gwardii. Okazało się, że nic z tego - przegrały 1:3.

Po meczu powiedzieli:

Rafał Błaszczyk (trener Gwardii): Obawiałem się spotkania z Mielcem, jest to bardzo ciekawy zespół z którym ciężko się gra. Nasz zespół zagrał bardzo nierówno i zrywami, ciężko jest gra każdy mecz na 100% i dlatego zdarzały się nam tak proste błędy. Musimy nad tym jeszcze dużo pracować.Magdalena Kobiela (kapitan Stali): To był dla Nas bardzo ważny mecz, przed sezonem założyliśmy, że wygramy ten mecz. Nasza porażka była spowodowana brakiem dokładnego przyjęcia, wiekszośc piłek była dogrywana na 4 metr i mieliśmy problemy z wykończeniem akcji.

Jacek Wiśniewski: Wszyscy spodziewaliśmy się że przywieziemy z Wrocławia punkty dlatego ciężko jest przełknąć gorycz porażki. Analizując przebieg meczu można powiedzieć że nie kończyliśmy ataków, skończonych korzystnie akcji było bardzo mało. Funkcjonował blok, zagrywka i obrona ale nie kończąc ataków nie mogliśmy robić punktów. Wydaje mi się że ten wtorkowy mecz kosztował nas bardzo dużo zdrowia i fizycznie zbyt mało wypoczęliśmy. To były chyba główne przyczyny porażki tym spotkaniu. Co prawda nie psuliśmy zbyt wiele ataków, ale nie potrafiliśmy ich kończyć przeciwnik podbijał wyprowadzał skuteczne kontry i zdobywał punkty.

Zwycięstwo w drugiej partii wydawać się mogło się że pójdziecie za ciosem i zwyciężycie w kolejnych partiach.

Niestety z biegiem meczu prezentowaliśmy się coraz słabiej w ataku, coraz gorzej wychodziła nam zagrywka. Te elementy się na siebie nakładały i niestety popełniając tyle błędów nie można wygrać. Drużyna z Wrocławia to zespół który jest budowany od kilku lat, to bardzo solidna ekipa z którą gra się ciężko szczególnie na ich parkiecie.

Gwardzistki to jeden z głównych rywali Stali w walce o utrzymanie, i porażka z nimi może mieć istotne znaczenie.

Oczywiście. O utrzymanie rywalizować będziemy prawdopodobnie z Gwardią i Poznaniem. Na pewno po tej porażce nie załamujemy rąk. Mamy jeszcze mecze u siebie i jestem przekonany, że wyjdziemy z nich zwycięsko i zdobyte punkty pomogą nam spokojnie uplasować się w 8.

Za tydzień mecz u siebie z Białymstokiem wiec jest dla was szansa na punkty.

Liczymy na komplet punktów w tym meczu. Na pewno musimy zrobić wszystko żeby wygrać to spotkanie. Mamy tydzień na przygotowanie i odpoczynek.

Ewelina Dązbłaż (środkowa Stali Mielec) – Niestety nie udało nam się wywalczyć żadnego punktu. Same bardzo mocno chciałyśmy wywieźć z Wrocławia jakieś punkty bo wiemy jak bardzo są one nam potrzebne. Trudno mi ocenić co sprawiło że przegrałyśmy być może zbyt mała wiara w zwycięstwo, brak pewności. Gwardia zawsze była zespołem walczącym z którym ciężko się gra i dzisiaj punkty niestety zostają we Wrocławiu.

Spotkanie rozpoczęło się twoim udanym zbiciem na siatce, dlaczego później tych zbić było coraz mniej, i czy po tym spotkaniu masz do siebie jakieś pretensje.

Owszem mam do siebie duże pretensje nie zagrałam dzisiaj wcale blokiem i zagrywką, i moje przyjęcie pozostawia również wiele do życzenia.

Po drugiej partii wasza gra wyglądała zdecydowanie lepiej i wydawało się że pozostałe partie potoczą się już pod wasze dyktando.

Już początek 3 seta był trudny rozpoczął się od wysokiego prowadzenia przeciwniczek i ciężko było wyjść nam z tej partii zwycięsko.

Za tydzień przed wami mecz we własnej hali z AZSem Białystok, i tu musza byś już 3 pkt.

Oczywiście bardzo chcemy zdobyć te 3 pkt, aczkolwiek wiadomo że nie będzie łatwo. Białystok to drużyna z dobrymi nazwiskami i na pewno z ambicjami dodatkową mobilizacją dla nich będzie z pewnością ich sytuacja w lidze.

Dialog Gwardia Wrocław – Stal Mielec 3:1

(25:22, 22:25, 25:20, 25:19)

Zobacz również:

Liga Siatkówki Kobiet – wyniki oraz tabela

źródło: inf. własna, kkstalmielec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved