Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Epidemia w Muszyniance

LSK: Epidemia w Muszyniance

W fatalnych nastrojach, i z jeszcze gorszym samopoczuciem, pojechały na spotkanie z liderem, Centrostalem/ Focus Park Bydgoszcz, mistrzynie kraju - Muszynianka-Fakro Muszyna.

Los nie oszczędza mistrzyń Polski. Wczoraj drużyna przyleciała ze Stambułu do Warszawy. Na lotnisku okazało się, że znowu zaginęły bagaże. Tym razem statystyka Adama Malika i skrzydłowej Tiny Lipicer. Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej w Turcji zapodział się sprzęt czterech innych siatkarek. Wczoraj po południu drużyna koczowała więc na Okęciu w oczekiwaniu na zguby. Dzisiaj trening mamy już raczej z głowy, więc do meczu przystąpimy z marszu – mówił trener Bogdan Serwiński.

Sytuacja „Mineralnych” przed spotkaniem w Bydgoszczy jest wręcz fatalna. Drużynę dopadła wirusowa infekcja skutkująca nieżytami żołądka. Natalia Bamber wzięła 12 kroplówek i jest na specjalnej diecie. Jedzie z nami co prawda do Bydgoszczy, ale to tylko ,,cień” tej zawodniczki. Może uda się jej wytrzymać seta – ocenia Serwiński. Szkoleniowiec przyznał, że infekcja w drużynie jest na tyle poważna, że podczas spotkania z Vakifbankiem w pogotowiu przygotowane były foliowe woreczki na wypadek torsji. Dziewczyny słaniają się na nogach. Do Natalii Bamber, Dominiki Sieradzan i Tiny Lipicer dołączyła jeszcze Dorota Pykosz – kręci głową Serwiński. To oznacza, że jutro trener będzie miał w pełni zdrowych siedem zawodniczek, czyli wyjściową szóstkę oraz libero.Inaczej sprawy mają się w zespole Centrostalu/Focus Park. Drużyna, której siłą jest kolektyw, przegrała tylko jednego seta i jako jedyna w lidze nie straciła punktu. Ma najbardziej stabilny skład lidze – dodaje Serwiński. Wśród gwiazd zespołu trener upatruje libero Dominikę Leśniewicz, atakującą Ewa Kowalkowską i skrzydłową Joanną Kuligowską.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved