Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Trzej Królowie – Dialog Gwardia kontra Stal Mielec

Trzej Królowie – Dialog Gwardia kontra Stal Mielec

Tuż przed Wigilią Dialog Gwardia zagra ze Stalą. Będzie to ciekawy mecz, gdyż mielczanki sensacyjnie pokonały Aluprof Bielsko, zaś Dialog wygrał w ostatnich dwóch meczach.

K+M+B

Tuż przed Wigilią Trzej Królowie byli prawie u celu swej podróży. Siatkarkom Dialogu Gwardii Wrocław też niewiele brakuje, aby ze sportowym spokojem udać się na jedyną, niepowtarzalną grudniową kolację. Wystarczy „tylko” wygrać z Mielcem za trzy punkty, aby wypełnić prawie 100% planu w LSK w roku 2006. Dialog Gwardia Wrocław początek sezonu miał bardzo udany – w trzech meczach wrocławianki zdobyły aż 5 punktów, co dla najmłodszego zespołu ligi jest znakomitym „otwarciem”. Stal jednak, która przed sezonem była zaliczana do najsłabszych drużyn ligi, wygrywając z Bielskiem, pokazała, że takie opinie na temat zespołu były co najmniej nieuzasadnione. Krzos + Mroczkowska + Barańska będą się musiały sporo nabiegać, aby znaleźć właściwe rozwiązania na skuteczne mielczanki. Co prawda Hala Orbita to nie stajenka, a Wrocław nie Betlejem, a i ranga wydarzenia jest oczywiście zupełnie nieporównywalna, ale atmosfera jakby podobna, oczekiwania, oczekiwania z napięciem …co będzie.„Mielecki” pazur

W ten wtorek mielczanki rozegrały zaległy mecz z 3. kolejki LSK. Spotkanie zakończyło się sensacyjnym zwycięstwem znacznie słabszej kadrowo Stali nad potentatem ligi Aluprof Bielsko-Biała. Znakomicie zagrała leworęczna Marta Łukaszewska, która była nie do zatrzymania w ataku. Niech mnie ktoś uszczypnie – powiedział trener Jacek Wiśniewski W końcu dopięliśmy swego. Dobrze graliśmy w Kaliszu, nie najgorzej w Bydgoszczy i … nic z tego nie wychodziło. Teraz w meczu z „możnym” Bielskiem zgarnęliśmy całą pulę. W opiniach przedsezonowych Stal do faworytów rozgrywek nie należała, tym bardziej jej wygrana powinna zaalarmować kolejnych rywali. Ta młoda drużyna (młodszym zespołem jedynie jest Dialog Gwardia – red.), w tym sezonie „dobrała” zawodniczki z Dalinu Myślenice – Karolinę Olczyk oraz Ewelinę Dązbłaż oraz siatkarki z pierwszoligowej Skry Bełchatów, m. in. właśnie bohaterkę potyczki z Bielskiem, Martę Łukaszewską. Cel Mielca w tym sezonie jest jasny – utrzymać się w LSK. Do Wrocławia mielczanki przyjadą więc podbudowane zwycięstwem nad pretendentem do tytułu MP, a do tego z dużą chęcią szybkiej realizacji podstawowego zadania sezonu 2006/2007.

Dialog ze Stalą

O takich meczach zwykło się mówić „za sześć punktów”. Jeśli obydwie drużyny mają podobne roczne cele, to wynik ich konfrontacji ma cechy dominacji, bowiem kto zwycięży, za „trzy” ten najprawdopodobniej na wiele kolejek ligowych odskoczy od rywala. Dialog Gwardia (5. miejsce w tabeli LSK, 5pkt.) ten mecz gra w swojej hali wobec tego w naturalny sposób wiele atutów jest po jej stronie – Chcemy wykorzystać uprzywilejowaną pozycję i po prostu pokonać przeciwnika. Ostatnio gramy skutecznie i tę passę mamy zamiar podtrzymać w sobotę w Orbicie – powiedział trener Rafał Błaszczyk. Atutem Dialogu jest przede wszystkim znakomite rozumienie się zespołu przy piłkach sytuacyjnych. Na środku siatki powinna „królować” Mroczkowska wsparta Wiolettą Szkudlarek, choć Dązbłaż czy Małgorzata Skorupa na pewno będą chciały tą przewagę zniwelować. Dobra zaś ostatnio dyspozycja Pauliny Gomułki powinna martwić duet Wilk – Kobiela, który może mieć sporo problemów ze sprostaniem atakującej Dialogu. Rozegranie, to ciekawa konfrontacja młodziutkiej Haładyn (szesnastoletniej – jak niektórzy mówią) z doświadczoną, lubanianką z pochodzenia, Karoliną Olczyk. Przyjęcie zagrywki jest w zespole Dialogu Gwardii domeną przede wszystkim Bogumiły Barańskiej i Danieli Rojkovej, przy olbrzymim wsparciu Joanny Koprowskiej. Te zawodniczki to chyba najbardziej uśmiechnięta formacja zespołu z Wrocławia. I choć na boisku przyjmujące Stali: Łukaszewska i Wrzesińska nie będą łatwym przeciwnikiem to w konkursie optymizmu nie miałyby żadnych szans z gospodyniami.

Dialog Gwardia Wrocław – KPSK Stal Mielec

Sobota, 23.12.06, godz. 17.00

Hala Orbita, ul. Wejherowska 2

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved