Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Wielki mecz w Bełchatowie

PLS: Wielki mecz w Bełchatowie

Mistrz i wicemistrz Polski zagrają w sobotę o godz. 15 w bełchatowskiej hali Energia. W pierwszym ligowym meczu przed swoją publicznością BOT Skra podejmie Jastrzębski Węgiel.

Ale to nie będzie tylko pojedynek dwóch najlepszych drużyn poprzedniego sezonu. To także – a może przede wszystkim, mecz – w którym wystąpi najwięcej reprezentantów Polski do obejrzenia na polskich parkietach w jednym meczu.

Nie chcę porównywać obu zespołów – mówi Krzysztof Ignaczak. – Kto wie, czy na papierze drużyna Jastrzębskiego nie wygląda lepiej, ale wszystko okaże się na boisku.Pliński, Kadziewicz i Szymański, to nie wszyscy kadrowicze w śląskiej ekipie. Rozgrywającym wicemistrzów Polski jest były reprezentant Bułgarii Nikołaj Iwanow, w poprzednim sezonie gracz rosyjskiego Nieftiannika Ufa. Nie mylić z Jewgienijem Iwanowem z BOT Skry, który jednak może nie zagrać w tym spotkaniu. Środkowy bloku bełchatowian w meczu LM skręcił nogę w kostce.

Byłaby to duża strata, bo mogący go zastąpić Radosław Wnuk też nie jest w pełni sił. – Przykre, że Iwanow jest kontuzjowany. Wolę, kiedy wszystko rozstrzyga się na boisku, a nie u lekarza – ubolewa… rywal bełchatowian Daniel Pliński. Ale od razu pociesza gospodarzy: – Myślę jednak, że to nie środkowi będą rozstrzygać o losach meczu. Najbardziej musimy się obawiać Mariusza Wlazłego. Rzecz w tym, że on jest nieprzewidywalny. Potrafi atakować na tyle sposobów, że nie sposób go wyłączyć z gry. Trzeba liczyć, że on zagra średnio, my świetnie, bo dopiero wtedy szanse się wyrównują.

To tylko bitwa na początku wielkiej wojny, jaką jest liga – zapowiada Ignaczak. – Każdy będzie chciał podkreślić swoją wyższość. Jedno jest pewne, że poziomem to spotkanie nie ustąpi meczom Ligi Mistrzów.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved