Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ich pierwsze święta w Polsce

Ich pierwsze święta w Polsce

Pierwszy raz, poza swoim krajem, święta Bożego Narodzenia spędzą dwaj siatkarze z Czech, Premysl Obdrzalek i Tomas Malcik, którzy aktualnie grają w zespole Polskiej Ligi Siatkówki Jadarze Sport S.A. Radom.

Wygrać z Gwardią

Obaj siatkarze, jak nam przyznali, nie kupili jeszcze prezentów dla swoich rodzin pod choinkę. Premysl dla żony Pavly i syna Dawida, a Tomas dla żony Petry i córeczki Neli. Uważają, że najlepszym prezentem będzie dzisiejsza wygrana w lidze z Gwardią Wrocław. – Chcemy wygrać, nie tylko dla siebie, ale także dla wszystkich kibiców, których mamy nadzieję, zjawi się komplet w hali.Zupa grzybowa i karp

W Czechach, jak i w Polsce, jest uroczysta wigilia, podczas której łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. Są także tradycyjne dania – karp, pierogi, kluski z makiem, no i oczywiście moja ulubiona zupa grzybowa – mówi Malcik, rozgrywający radomskiego Jadaru. Libero Obdrzalek podczas wigilii zajada się karpiem i w sobotę zamierza się wybrać po tę królewską rybę do sklepu. Bardzo modne w Czechach jest śpiewanie kolęd podczas wigilii, ale rodzina Obdrzalków i Malcików, nie będzie wspólnie kolędować. – Wigilia jest bardzo rodzinnym świętem – dodaje Premysl.

Nowy rok w Radomiu

Wszystko wskazuje na to, że nowy rok Czesi przywitają w Radomiu, chociaż Malcik, chciałby być w tym dniu w swoim kraju. 30 grudnia gramy z Jastrzębskim Węglem w Jastrzębiu Zdroju. Z tego miasta do domu, mam niecałe 150 km. Ale wszystko zależy od tego czy będziemy mieli trening.

Obdrzalek, już wie, gdzie spędzi nowy rok. – Z meczu wracam do Radomia i wraz z rodziną lampką szampana przywitamy 2007 rok.

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved