Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zagumny zagra przeciwko bydgoszczanom

Zagumny zagra przeciwko bydgoszczanom

Drugie spotkanie siatkarzy Delecty w ekstraklasie i znowu mamy wizytę w Bydgoszczy aż trzech wicemistrzów świata: Pawła Zagumnego, Wojciecha Grzyba i Michała Bąkiewicza.

Podobnie jak ubiegłotygodniowy przeciwnik Delecty Jastrzębski Węgiel także ekipa z Olsztyna zaliczana jest do absolutnej czołówki Polskiej Ligi Siatkówki. Czy zatem kibice z Bydgoszczy obejrzą w piątek kolejną porażkę swoich pupili? – Będziemy walczyć o każdą piłkę. To mogę obiecać. Siła PZU AZS jest porównywalna z tą, którą prezentował nasz ostatni przeciwnik z Jastrzębia. Jednak presja związana z debiutem jest już za nami. Tak więc myślę, że teraz powinno być łatwiej. My chcemy zagrać jeszcze lepiej niż przed tygodniem – zapowiada Krzysztof Kocik, przyjmujący Delecty.

Złą wiadomością dla bydgoskich fanów jest absencja w dzisiejszym meczu libero gospodarzy Rafała Kwasowskiego, który we wtorek przeszedł artroskopię kolana. Kwasowski znakomicie spisał się w walce przeciw Jastrzębiowi. Docenili to kibice, którzy wybrali go w naszym plebiscycie na najlepszego zawodnika tego spotkania (zebrał 52 proc. głosów, drugi był Krzysztof Kocik, a trzeci Adam Nowik).Dopiero wczoraj wyszedłem ze szpitala i na pewno w tym roku nie pojawię się na parkiecie. Chce być zdrowy na pojedynki z rywalami, z którymi walczyć będziemy o utrzymanie się w PLS – mówi Kwasowski.

Zdecydowaliśmy się na zabieg teraz, gdyż Rafał będzie nam bardzo potrzebny w kolejnych meczach z zespołami, które są w naszym zasięgu. Mogą one decydować o miejscu w czołowej ósemce. A z Politechniką, Resovią, Gwardią czy Jadarem zagramy już po Nowym Roku – tłumaczy Wiesław Popik, trener Delecty. – Wierzę, że nie będzie po nim żadnych komplikacji i 2 tygodniowa przerwa w zajęciach wystarczy mu, by wrócić do pełnej dyspozycji. W meczu z PZU zagra Tomek Knasiecki.

Po wczorajszym przedpołudniowym treningu do Łodzi udał się Rafał Matusiak, a do Gorzowa Krzysztof Kocik. Obaj bronią prac magisterskich. Rafał, student Uniwersytetu Łódzkiego, na kierunku pedagogicznym – wychowanie fizyczne i zdrowotne będzie starał się przekonać komisję do swojej pracy „Aspekty wychowawcze w sporcie na przykładzie badań zawodników i studentów Uniewersytetu Łódzkiego”. Krzysztof zaś, student Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku nauczycielskim, zajął się „Stosowaniem środków psycho-aktywnych i środków dopingujących wśród zawodników PLS”.

Zespół trzyma za nich kciuki. Wierzymy, że się „obronią” i podobnie wypadną w piątek na parkiecie „Łuczniczki” przeciwko trudnemu rywalowi, jakim jest olsztyński zespół. Tytuły magistrów przecież zobowiązują – zauważa Popik.

Goście z Olsztyna w pierwszej kolejce bez problemu rozbili 3:0 Mostostal Kędzierzyn-Koźle. – Tak łatwo wcale tam nie było. W dwóch setach to przecież oni prowadzili – mówi czołowy siatkarz PZU AZS Paweł Papke. – W Bydgoszczy to my jesteśmy faworytem i nie zamierzamy sprawić niespodzianki. Oczywiście szanujemy rywala, ale dla nas liczą się tylko trzy punkty. Myślimy o medalach, więc nie stać nas na porażkę w Łuczniczce – dodaje.

Mecz z Delectą jest także powrotem nad Brdę innego gracza akademików Marcina Lubiejewskiego, który jeszcze kilka miesięcy temu świętował z drużyną historyczny awans do PLS. – Fajnie, że odwiedzę Bydgoszcz, ale pewnie za dużo tam nie zagram. Przede wszystkim cieszę się, że porozmawiam z kolegami. Z drugiej strony chcę się przekonać, czy moja decyzja o odejściu z Chemika była słuszna. Nie ma co ukrywać, że jedziemy tam po zwycięstwo w trzech setach, a potem szybko do rodziny na święta. Czy będę mocno przeżywał występ przeciw swojemu byłemu klubowi? Gdybym miał wyjść i zagrać w pierwszym składzie, to oczywiście, ale jako zmiennik – o żadnym stresie nie ma mowy. Ciężko prorokować, jaki to będzie sezon dla Delecty. Rewelacją Polskiej Ligi Siatkówki na pewno nie będzie, ale to zespół zdeterminowany i z aspiracjami na miejsce w pierwszej ósemki – mówi Lubiejewski.

Ceny biletów: 10 zł – normalny, 5 zł – ulgowy. Kasy Łuczniczki otwarte będą od godz. 16 (początek meczu o 18).

źródło: Gazeta Pomorska, gazeta.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved