Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Strefowa zapowiedź 2. kolejki PLS

Strefowa zapowiedź 2. kolejki PLS

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, czeka nas dużo siatkarskich emocji. Wyjątkowo, prawie wszystkie mecze zostaną rozegrane w piątek, jedynie Skra Bełchatów z Jastrzębskim Węglem zagra w sobotę. Będzie to szlagier weekendu.

Siatkarskie emocje rozpoczną się od spotkania Mostostalu Azoty Kędzierzyn- Koźle z zespołem AZS Częstochowa. Dawniej potyczki tych drużyn traktowane były jak święta wojna. Patrząc na występ częstochowian w meczu z Resovią Rzeszów można przypuszczać, że i w ten weekend będzie gorąco. Zespół Mostostalu uzupełniony w tym sezonie młodymi wilkami będzie groźny dla każdego, a jeśli zdoła wykorzystać słabość przeciwnika, może dojść do niespodzianki.

Mostostal-Azoty – AZS Częstochowapiątek, 22.12.2006 g. 17:00

faworyt – AZS Częstochowa


W ubiegły weekend Jadar Radom uległ mistrzowi kraju – Skrze Bełchatów. Zaprezentował jednak dobrą, poukładaną siatkówkę. W tym tygodniu radomianie podejmą zespół Gwardii Wrocław, drużynę, która będzie ich bezpośrednim rywalem w walce o pozostanie w Polskiej Lidze Siatkówki. Wrocławianie urwali już jeden punkt Politechnice Warszawskiej, co zapewniają przede wszystkim fantastycznej zagrywce. Kibice w Radomiu będą mogli z pewnością zobaczyć na boisku świetnego debiutanta – Bartosza Janeczka. Będzie to na pewno bardzo ciekawy i emocjonujący pojedynek.

Jadar Radom – Gwardia Wrocław

piątek, 22.12.2006 g. 17:00

faworyt – Gwardia Wrocław


Spotkanie Resovii Rzeszów z AZS Politechniką Warszawską będzie kolejnym istotnym dla obu zespołów spotkaniem. Oba kluby wzmocnione poważnie w tym sezonie będą walczyć przynajmniej o piątą lokatę. Rzeszowianie świetnie zaprezentowali się w pierwszej kolejce w meczu z akademikami spod Jasnej Góry, zaś Politechnika dała sobie „urwać” jeden punkt w spotkaniu z Gwardią. Dlatego też faworytami są gospodarze, chociaż ciężko wybrać teoretycznego zwycięzcę tuż na początku sezonu, kiedy żaden zespół nie pokazał jeszcze swoich maksymalnych umiejętności.

Resovia Rzeszów – AZS Politechnika

piątek, 22.12.2006 g. 18:00

faworyt – Resovia


Drugi z beniaminków ekstraklasy – Delecta Bydgoszcz znów stanie przed trudnym zadaniem. Podejmie bowiem brązowego medalistę poprzedniego sezonu – zespół PZU AZS Olsztyn. Drużyna z Warmii i Mazur po wygranej 3:0 nad Mostostalem jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Siła ataku w postaci Pawła Papke i Sinana Cem Tanika jest z pewnością dużo większa niż zespołu z Bydgoszczy. Dodatkowo pewny odbiór, zapewniony m.in. przez libero Richarda Lambourna, daje olsztynianom przewagę nad przeciwnikami.

Delecta Bydgoszcz – PZU AZS Olsztyn

piątek, 22.12.2006 g. 18:00

faworyt – PZU AZS


Faworytem najciekawszego spotkania drugiej kolejki obstawiamy BOT Skrę Bełchatów, która podejmie zespół Ryszarda Boska – Jastrzębski Węgiel. Ostatnie wyniki bełchatowian, czyli wygrana z Jadarem w 1. kolejce PLS oraz dwa zwycięstwa w Lidze Mistrzów są godne podziwu. Jednak, aby wygrać nadchodzący ciężki mecz muszą wytrzymać kondycyjnie, co przy takiej częstotliwości spotkań będzie trudne. Dodatkowym osłabieniem jest kontuzja Ewgenia Ivanova. Kluczem do zwycięstwa będą zagrywka oraz siła ataku na skrzydłach. Pierwszy element wydaje się być atutem gości z Jastrzębia, zaś na skrzydłach mamy remis. Ale co z tych przewidywań będzie zobaczymy już w sobotę.

Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel

sobota, 23.12.2006 g. 15:00 TV

faworyt – Skra Bełchatów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved