Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Przed 4. kolejką Ligi Siatkówki Kobiet

Przed 4. kolejką Ligi Siatkówki Kobiet

W czwartej kolejce dojdzie m.in. do spotkań Winiar Kalisz z Naftą Piła oraz Centrostalu Focusa Parku Bydgoszcz z Muszynianką-Fakro Muszyna. W piątkowym spotkaniu Pronar Zeto Astwa AZS Białystok podejmie Energę Gedanię Gdańsk.

Stal Mielec pokonała we wtorek BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 w przełożonym spotkaniu trzeciej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. – Nie mogę jeszcze opanować emocji – mówił szczęśliwy trener gospodyń Jacek Wiśniewski. – Cieszymy się ogromnie. Zespół znakomicie zagrał w obronie. Piłki podbijane były niemal z samej podłogi. Poza tym non stop męczyliśmy rywalki mocną zagrywką. Cały zespół serwował wyśmienicie.

Jacek Wiśniewski podkreślił, że „bielszczanki na pewno były zmęczone długą podróżą z Baranowicz gdzie grały w turnieju Top Teams, ale takie momenty trzeba wykorzystywać. Tak było kiedyś w Kaliszu i wówczas te zdobycze przydały się nam bardzo w ogólnym rozrachunku.”Siatkarki z Mielca w następnej kolejce, zaplanowanej na 22-23 grudnia, zagrają we Wrocławiu. – Rywalki nazbierały już punktów, są na fali, my wszystko przeanalizujemy i będziemy walczyć – powiedział Jacek Wiśniewski. Trenera Dialogu Gwardii Rafała Błaszczyka wygrana mielczanek wcale tak bardzo nie zaskoczyła. – Aluprof nie dość, że miał za sobą tak długą podróż, to jeszcze zagrał trzy mecze w turnieju i w tym jeden pięciosetowy – powiedział trener Błaszczyk. – Po takich wydarzeniach przychodzą chwile dekoncentracji.

W czwartej kolejce dojdzie m.in. do spotkań Winiar Kalisz z Naftą Piła oraz Centrostalu Focusa Parku Bydgoszcz z Muszynianką-Fakro Muszyna. Zdaniem Rafała Błaszczyka faworytkami są zespoły, które zagrają przed własną widownią. – Centrostal dotychczas grał najrówniej w Lidze Siatkówki Kobiet – powiedział Rafał Błaszczyk. – Forma Muszynianki faluje nawet w jednym spotkaniu o czym można było przekonać podczas meczu z Winiarami. Poza tym zespół ten dużo podróżuje z powodu gry w Lidze Mistrzyń. Nie ma czasu na treningi.

Zdaniem Rafała Błaszczyka do ciekawej konfrontacji dojdzie w Kaliszu. – W Nafcie Katarzyna Skorupa coraz lepiej zgrywa z koleżankami, pilanki są w dobrej dyspozycji – powiedział. – Winiary będą miały doping własnej widowni i to powinno przechylić szalę zwycięstwa na ich stronę.

Po stronie atutów Winiar Jacek Wiśniewski podkreśla „dłuższą ławkę rezerwowych.” – W dotychczasowych spotkaniach rywalki nie zmusiły jeszcze Centrostalu do dużego wysiłku – powiedział trener Stali. – Dla bydgoszczanek będzie to mecz prawdy w tej części sezonu.

W piątkowym spotkaniu Pronar Zeto Astwa AZS Białystok podejmie Energę Gedanię Gdańsk. W przypadku takich spotkań zwykło się mówić, że w tym przypadku „punkty liczą się podwójnie.”

Białostocki zespół powinien wygrać – mówi Jacek Wiśniewski. – Ma ogromny potencjał. Potzrebuje tylko czasu na zgranie.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved