Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Podsumowanie spotkań 5. kolejki Ligi Mistrzów

Podsumowanie spotkań 5. kolejki Ligi Mistrzów

Wygrana Mistrzów Polski, spore niespodzianki w Roeselare oraz w Salonikach to nie wszystko co działo się w środę na parkietach Ligi Mistrzów. Oto podsumowanie tego, co działo się w tych elitarnych rozgrywkach w dniu wczorajszym.

W grupie A najbardziej zacięte spotkanie obejrzeli kibice w Innsbrucku, gdzie tamtejszy Hylo Tirol podejmował francuską drużynę Tours VB. Gospodarze zapewnili swoim fanom wysoką dawkę emocji, ostatecznie przegrywając z liderami grupy w piątym secie 14:16. Tours po tym spotkaniu umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli grupy A, choć hiszpański zespół Portol Palma Mallorca po wygranym w środę spotkaniu z niemieckim vivo Duren 3:1 traci tylko punkt do prowadzących Francuzów. Zgodnie z przewidywaniami Lokomotiv Biełgorod pokonał Buducnost Podgoricka Banka w trzech setach i w tabeli zajmuje trzecią pozycję za Portol Palma, ustępując jej jedynie gorszym stosunkiem setów.

Wszystkie mecze w grupie B zakończyły się zwycięstwami gospodarzy i w każdym spotkaniu rozegrano po trzy sety. Miłą niespodziankę kibicom sprawił walczący nadal o awans do dalszych rozgrywek Ligi Mistrzów Iraklis Saloniki, który pokonał liderującą drużynę Dinamo Moskwa, czym pozbawił ją prowadzenia w tabeli grupy B. Na pierwsze miejsce natomiast wskoczył Sisley Treviso, który pokonał belgijski zespół Noliko Maaseik. Spotkanie to było bardzo wyrównane, a pierwszy set niezwykle zacięty. Sisley wygrał tą partię dopiero przy stanie 35:33. W meczu dwóch ostatnich drużyn w grupie B francuski Paris Volley pokonał holenderski Ortec Rotterdam. Dzięki zwycięstwu Francuzi mają jeszcze szansę na awans dalej, gdyż do miejsca premiowanego awansem tracą jedynie jeden punkt. W takiej samej sytuacji znajduje się Iraklis Salonik, który dzięki lepszemu stosunkowi setów zajmuje miejsce przed Paris Volley.

Zgodnie z prognozami BOT Skra Bełchatów pokonała austriacki aon hotVolleys Wiedeń, choć dopiero w piątej partii. Wiedeńczycy postawili bełchatowianom bardzo ciężkie warunki i w pierwszym i trzecim secie pokazali, że są naprawdę groźni. Najlepszym zawodnikiem na boisku okazał się chorwacki zawodnik hotVolleys Darko Antunovic, który w całym spotkaniu zdobył 33 punkty, podczas, gdy najlepszy w BOT Skrze Mariusz Wlazły zdobył 25 oczek. W pierwszym i trzecim secie postawiliśmy się Skrze jednak w pozostałych partiach Bełchatów był już dla nas za mocny – mówił na pomeczowej konferencji trener aon hotVolleys Claudio Cuello. – Tydzień temu graliśmy bardzo nerwowo, gdyż nie wiedzieliśmy czego mamy oczekiwać w grze Maceraty, dziś nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać po nas samych. Bełchatowianie mimo wygranej, znajdują się na drugiej pozycji w tabeli grupy C. Liderem po piątej kolejce niespodziewanie został zespół Knack Roeselare, który sprawił bardzo dużą niespodziankę i szybko pokonał zespół Levskiego Sofia 3:0. Dziś rozegrane zostanie spotkanie pomiędzy Olimpiakosem Pireus a Maceratą.

Większych niespodzianek nie sprawiły zespoły grające w grupie D. Przewodzący tej grupie Panathinaikos Ateny pokonał bez większych problemów serbską Vojvodinę Novi Sad 3:0 i umocnił się na prowadzeniu. W niezwykle szybki sposób i niecodziennym wynikiem zakończył się pierwszy set w spotkaniu drużyny Bre Banca Cuneo z czeskim DHL Ostrava. Czesi pokonali gospodarzy w tej partii 25:7. Tak wysoka wygrana zbyt mocno rozluźniła gości, którzy trzy kolejne sety i całe spotkanie przegrali. Bre Banca Cuneo po zwycięstwie pozostała na swoim dotychczasowym drugim miejscu w tabeli. W meczu niemieckiego VfB Friedrichshafen z ostatnią w tabeli hiszpańską drużyną Numancia Caja Duero kibice w Friedrichshafen oglądali trzy bardzo krótkie sety. Gospodarze w każdym secie nie pozwolili wyjść przeciwnikom poza próg 15 punktów. Wygrana dała Niemcom awans na trzecią pozycję w tabeli.