Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Podsumowanie spotkań 4. kolejki Ligi Mistrzyń

Podsumowanie spotkań 4. kolejki Ligi Mistrzyń

Wczoraj rozegrano mecze 4. kolejki Ligi Mistrzyń. Największą niespodziankę sprawiły zawodniczki Las Palmas, które pokonały Volero Zurych. Dziś w Kaliszu zostanie rozegrane ostatnie spotkanie tej kolejki pomiędzy Winiarami a Spar Tenerife.

Muszynianka Muszyna nie sprostała tureckiemu Vakifbank Günes i przegrała w Stambule 0:3. Polki miały duże problemy z przyjęciem zagrywki, a co za tym idzie z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Po porażce Muszynianka zamieniła się miejscami ze swoimi przeciwniczkami i ustępując Turczynkom stosunkiem setów, spadła na ostatnie miejsce w tabeli grupy A. W drugim spotkaniu tej grupy Dynamo Moskwa pokonało przed własną publicznością RC Cannes 3:1 i umocniło się na prowadzeniu.

Największą niespodziankę sprawiły siatkarki hiszpańskiego Hotel Cantur Las Palmas, który pokonał w meczu grupy B szwajcarską drużynę Voléro Zurych. Po wygranej w pierwszej partii w grze Szwajcarek coś się zacięło. Nie kończyły ataków, zwolniły przy zagrywce. Wykorzystały to Hiszpanki, które niesione dopingiem swoich kibiców, których co prawda wielu nie przyglądało się ich poczynaniom, wygrały kolejne trzy sety i całe spotkanie. W spotkaniu HCC Amstelveen i Vini Monteschiavo Jesi obie drużyny ze środka tabeli walczyły o pierwsze miejsce w grupie. Więcej zimnej krwi zachowały w meczu siatkarki Monteschiavo, które pokonały HCC 3:1 i po wygranym spotkaniu zostały liderkami w grupie.

Nie było niespodzianki w meczu grupy B pomiędzy Scavolini Pesaro a SVS Post Schwechat. Włoszki bez problemów i bardzo szybko pokonały Austriaczki 3:0, dominując przez całe spotkanie. Zacięte spotkanie mogli za to zobaczyć kibice w Baku, gdzie tamtejszy Azerrail przegrał z Eczacibasi Stambuł 1:3. Dopiero w czwartym secie Eczacibasi wygrało z większą przewagą, we wcześniejszych partiach zespoły grały bardzo zacięcie i o zwycięstwie w poszczególnych setach decydowało po kilka piłek setowych.

W grupie D jak na razie rozegrano jedno spotkanie. Mladost Zagrzeb podejmowało u siebie Foppapedretti Bergamo. Chorwacji zespół nie zdołał postawić większego oporu przeciwniczkom i przegrał szybko 0:3. Włoszki umocniły się na pozycji lidera w grupie, natomiast Mladost pozostał na swoim ostatnim miejscu zwiększając straty do wyprzedzających go zespołów. Dziś rozegrane zostanie spotkanie Winiar Kalisz z hiszpańskim Spar Tenerife Marichal. Kaliszanki będące na przedostatniej pozycji w tabeli, wyprzedzając Mladost jedynie lepszym stosunkiem setów, nawet jeśli wygrają dzisiejsze spotkanie pozostaną na swojej pozycji.