Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Zgrywanie Jastrzębia

PLS: Zgrywanie Jastrzębia

Przed hitem drugiej kolejki Polskiej Ligi Siatkówki BOT Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel, trener górniczego zespołu, Ryszard Bosek mówi: Ten mecz jeszcze o niczym nie będzie decydował. Mecz odbędzie się w sobotę w Bełchatowie.

Spotkanie bełchatowian w Lidze Mistrzów z aon hotVolleys Wiedeń (3:2) zobaczy w czwartek na wideo. – W środę wieczorem byłem w takim miejscu, gdzie nie było przekazu – mówi Bosek.

Ryszard Bosek był oczywiście na bieżąco informowany o wydarzeniach w hali w Bełchatowie. Bardzo zmartwiła go wiadomość o skręceniu stawu skokowego przez Ewgenia Iwanowa. – Wolałbym, żeby grał – powiedział trener Jastrzębskiego Węgla. – Jest to nie tylko osobiste nieszczęście zawodnika. Takie wydarzenie odbija się na zawodnikach, ma wpływ na zespół.Ostatnie treningi Ryszard Bosek poświęcił przede wszystkim zgrywaniu zespołu. – Przed ligą nasz rozgrywający z zawodnikami przeznaczonymi do pierwszej szóstki grał praktycznie tylko z Pawłem Sizieniewskim – powiedział jastrzębski szkoleniowiec. – Grzegorz Szymański, Łukasz Kadziewicz i Daniel Pliński byli w mistrzostwach świata. Dawid Murek przechodził rehabilitację. Igor Yudin też był w Japonii i przebywa z nami krótko w okresie przygotowawczym. Dlatego też naszym problemem przed meczem w Bełchatowie jest nie tyle gra rywala, co nasza dyspozycja.

Ryszard Bosek podkreślił, że „na treningach rozgrywane są obecnie pewne schematy. Dużo czasu poświęcamy pracy z rozgrywającym, omawianiu szczegółów który z zawodników jakiej piłki potrzebuje. Dwadzieście centymetrów bardziej prawo może zadecydować o wyniku meczu.”

Nam zależy przede wszystkim, żeby jak najlepiej zagrać ten mecz – mówi Ryszard Bosek. Z innychb spotkań na pewno ciekawie zapowiada się „szlagier sprzed lat” Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle – Wkręt Met Domex AZS Częstochowa. W Kędzierzynie są pewni zwycięstwa. W tym spotkaniu zobaczymy również uczesniktów mistrzostw świata (Petr Zapletal, Phill Eatherton, Riley Salmon) oraz byłych reprezentantów Polski m.in. Marcin Nowak i Robert Szczerbaniuk.

– Częstochowa może mieć kłopoty – mówi Ryszard Bosek. – Gospodarze mają niezły skład, zagrali całkiem dobrze w Olsztynie.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved