Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Petr Zapletal: Rozgrywki wykreują liderów tego sezonu

Petr Zapletal: Rozgrywki wykreują liderów tego sezonu

Obchodzący wczoraj 29. urodziny Petr Zapletal trafił do Mostostalu za sprawą aktualnego trenera kędzierzyńskiej drużyny Andrzeja Kubackiego i byłego szkoleniowca - Rastio Chudika.

Petrowi Zapletalowi z okazji przypadających dzisiaj urodzin śpiewamy Sto lat. – Potrzebne zdrowie i sportowe sukcesy, tego mi proszę życzyć – powiedział rozgrywający Mostostalu i reprezentacji Czech. – Jak będziemy fajnie i ładnie grali do wysokie lokaty same przyjdą.

Petr Zapletal trafił do Mostostalu za sprawą obecnego trenera kędzierzyńskiej drużyny Andrzeja Kubackiego i byłego Rastio Chudika. – Ja z kolei słyszałem, że macie bardzo dobrze zorganizowaną ligę i warto u was grać – powiedział Petr Zapletal. – Stwierdziłem, że skoro polscy kadrowicze nie jeżdżą za chlebem do innych krajów, to chyba nie jest im źle u siebie.Czeski rozgrywający grał, poza Polską i Czechami, we Włoszech, Niemczech, Grecji i Portugalii. – Pod względem sportowym i organizacyjnym oczywiście najwyżej są Włochy – mówi Peter Zapletal. – Polska Liga Siatkówki jest na równi z grecką. Tamtejsi reprezentanci zostają u siebie. Kluby zatrudniają wielu siatkarzy zagranicznych, jak polskie.

O najlepszych graczach zagranicznych w Polsce Petr Zapletal nie chce wypowiadać. – Od tego są trenerzy – powiedział. – Poza tym liga dopiero zaczęła. Rozgrywki wykreują liderów tego sezonu.

W najbliższej kolejce Mostostal-Azoty Kędzierzyn Koźle zagra z Wkręt-Metem Domexem AZS-em Częstochowa. – Tak, tak słyszałem, że kiedyś to były hity jesieni i wiosny – powiedział Petr Zapletal. – Pewnie sala będzie pełna. To w Polsce bardzo mi się podoba. Fajnie gra się przy pełnych trybunach.

Petr Zapletal zagrał w mistrzostwach świata. – Jechaliśmy do Japonii z zamiarem awansu do drugiej rundy i wygrania w drugiej choć jednego meczu – powiedział. – Plan minimum został wykonany. Uważam, że zagraliśmy nieźle.

Wielu graczy czeskich występuje w silnych zachodnich ligach. Dlaczego reprezentacja nie spełnia oczekiwań kibiców? – Czasem zmieniało się dwóch trenerów w roku – mówi Petr Zapletal. – Każdy wprowadzał swoje porządki. Zespół nie był zgrany. Nie wszyscy najlepsi chcą grać w reprezentacji.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved