Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Nadrobią zaległości w Węgrowie

Nadrobią zaległości w Węgrowie

Wokół czuć już zapach świąt, jednak II-ligowa drużyna siatkarek AZS-u Politechniki Radom rozegra w piątek jeszcze jeden mecz ligowy. Będzie to powtórzona gra z Czarnymi Węgrów.

Podczas wyjazdowej konfrontacji z liderem tabeli radomianki przegrały 2:3, ale sędziowie z powodu nieważnych ich zdaniem badań lekarskich nie dopuścili do gry dwóch podstawowych zawodniczek z Radomia. AZS odwołał się od tej decyzji, a PZPS przyznał mu rację i nakazał powtórzenie meczu. Tak w skrócie wygląda historia spotkania, które zostanie rozegrane po raz drugi. Radomski zespół ma więc dzisiaj szansę nie tylko zrewanżowania się za porażkę, ale również powiększenia zdobyczy punktowej. Co więcej, po niezbyt udanym początku sezonu – optymistycznie zakończyć rok i z większymi apetytami wyglądać następnych ligowych konfrontacji. – Spróbujemy wykorzystać tę szansę i przywieźć co najmniej dwa punkty – powiedział trener Rafał Skórnicki.

Kolejny aspekt spotkania to sam rywal, który jest bardzo dobrze znany akademiczkom. Nadużyciem nie powinno być stwierdzenie, że radomianki w pewnym sensie mają kompleks ekipy z Węgrowa. Politechnika rywalizowała bowiem z Czarnymi w grupie już w zeszłym sezonie. Ani razu jednak, ani w rundzie zasadniczej, ani podczas fazy play-off (o trzecie miejsce w grupie), radomiankom nie udało się ich pokonać. Obecnie Węgrów jest liderem rozgrywek i dotychczas przegrał tylko jedno spotkanie (u siebie z AZS-em WSWFiT Białystok).Nie oznacza to jednak, że jest nie do ogrania. – Do tej pory z nimi nie wygraliśmy, ale przecież kiedyś musi przyjść czas naszego zwycięstwa. Mam nadzieję, że dzięki lepszej dyspozycji dnia nadejdzie on właśnie dzisiaj – mówi Skórnicki.

Receptą na zgrany i posiadający doświadczone zawodniczki zespół ma być mocna zagrywka. Skórnicki: – Jeżeli odrzucimy je od siatki, wtedy rośnie szansa na skuteczny blok. W każdym razie przez ostatni czas ćwiczyliśmy te elementy i myślę, że zrobiliśmy wszystko, by dobrze przygotować się do tego meczu.

Co ciekawe, w spotkaniu nie wystąpi libero Agnieszka Majewska, która prawie dwa miesiące temu nie mogła wesprzeć swoich koleżanek z drużyny. Druga z nich – podstawowa atakująca – Klaudia Gościcka wyjdzie na parkiet.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved