Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kryzys siatkówki w Łodzi

Kryzys siatkówki w Łodzi

fot. archiwum

Łódzka siatkówka żeńska jest w kryzysie. Słabo spisuje się zespół Startu UKS 179 w I lidze, dwie średniej klasy drużyny grają w II lidze - ŁKS SMS i MKS Jedynka Aleksandrów, w III lidze gra mająca duży potencjał Organica Budowlani.

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie będą w województwie łódzkim aż 4 drużyny, które wejdą w skład jednej z grup II ligi. Niemal co tydzień będą więc derbowe spotkania na przeciętnym poziomie, którymi emocjonować się będzie garstka kibiców walczących stron. Nie o to jednak przecież chodzi.

 

Dlaczego mimo podejmowanych prób nie udało się stworzyć właściwego modelu rozwoju siatkówki żeńskiej? 

Bogusław Adamski , wieloletni szef łódzkiej siatkówki, a także wiceprezes do spraw organizacyjnych PZPS: – Przed kilku laty byłem przeciwny łączeniu się Startu z ŁKS, bo miały silne drużyny. To była gwarancja postępu. Później obydwa kluby wpadły w tarapaty finansowe. W Starcie udał utrzymać się w I lidze dzięki wejściu sponsora – Budowlanych.

 

Nie udało się także stworzyć sekcji ŁKS – Budowlani, chociaż wszystko wskazywało na to, że dojdzie do podpisania umowy. Uważam, że łódzka siatkówka nadal przeżywać będzie kryzys, jeżeli nie zdoła się ustalić programu naprawczego. Więcej inicjatywy na tym polu powinni przejawiać ludzie odpowiedzialni za rozwój łódzkiego sportu.

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved