Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dan Lewis: Czasami chciałbym być Polakiem

Dan Lewis: Czasami chciałbym być Polakiem

Choć Dan Lewis dołączył do zespołu Skry kilka miesięcy temu, to dopiero teraz możemy w pełni ocenić jego duże umiejętności, które potwierdził w meczu przeciwko Aonowi. O aklimatyzacji w Bełchatowie i wrażeniach z gry na pozycji libero opowiedział Strefie Siatkówki.

– Jak ocenisz dzisiejsze spotkanie?

To było bardzo ważne spotkanie dla nas. Myślę, że po tym zwycięstwie nasze szanse awansu do następnej rundy znacznie wzrosły, a jeśli wygramy następne spotkanie będzie on już zapewniony. Końcówka w naszym wykonaniu była bardzo dobra, więc cieszę się, że wygraliśmy. Gramy teraz dużo spotkań, więc wszyscy są zmęczeni. W dzisiejszym meczu mieliśmy chwile przestoju, jest to bardzo ciężka sytuacja dla drużyny. Trudno jest zawsze odzyskać pełną koncentracje, nam się na szczęście udało. Pokazaliśmy, że nasza drużyna ma mocny charakter.– Co powiesz o kibicach, którzy przyszli dziś na mecz?

Publiczność była niesamowita. W takich chwilach chciałbym być Polakiem, oni są naprawdę super. Jesteśmy im bardzo wdzięczni, że przychodzą na mecze.

– A jak czujesz się w Bełchatowie? Szybko się zaaklimatyzowałeś?

Czuję się tu bardzo dobrze. Sam pochodzę z małego miasta, dlatego szybko się odnalazłem. Lubię tą komunikatywność, fakt, że ludzie się znają i są dla siebie bardzo życzliwi.

– Kto stał się Twoim najlepszym kumplem w zespole?

Powiedziałbym, że cały zespół. Jednak najszybciej zaprzyjaźniłem się z naszym libero Krzyśkiem Ignaczakiem. On bardzo dobrze mówi po angielsku, dlatego szybko złapaliśmy kontakt.

– Na Mistrzostwach Świata występowałeś na pozycji libero. Jakie to było uczucie?

Zagrałem na tej pozycji, ponieważ na nieszczęście w naszym zespole było kilka urazów. Było to dla mnie ciekawe doświadczenie, być może jeszcze kiedyś zdarzy mi się zagrać na tej pozycji.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved