Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Damian Dacewicz: Wyczerpałem swój limit skakania

Damian Dacewicz: Wyczerpałem swój limit skakania

Bardzo częste urazy nie pozwoliły Damianowi Dacewiczowi kontynuować kariery zawodowego siatkarza. Jednak sam przyznaje, że nie ma czasu na nudę. Jest komentatorem w Polsacie, gra w ALS, a także otwiera własny pub oraz będzie ekspertem Strefy Siatkówki w nadchodzącym sezonie.

– Jak oceniasz dzisiejsze spotkanie Skry Bełchatów z Aon hotVolleys?

Dobrze, że po tych pierwszych trzech setach spotkania drużyna Skry się obudziła, a wraz za nią kibice. To dało zdecydowane zwycięstwo w czwartym secie, widać było przewagę naszej drużyny. Dobrze, że do tie-breaka przystąpili z taką samą werwą. W odpowiednim rytmie wypracowali przewagę trzech, czterech punktów co pozwoliło wygrać tego seta zdecydowanie.– Jak ogląda się takie spotkania z boku? Nie ciągnie Cię, aby wrócić na parkiet?

Taka jest prawda, że sportu zawodowego niestety już nie będę mógł uprawiać. Patrząc na to co się teraz dzieje z siatkówką, jak ta dyscyplina jest popularna chciałbym jeszcze pograć. Jednak wykorzystałem chyba już swój limit skakania i zostaje tylko oglądanie z boku. Przyznam się także, że nie mam zbyt dużo czasu na siatkówkę, nawet tą oglądaną w TV.

– Grasz w drużynie amatorskiej. Twój zespół – Kropla Beskidu zajmuje pierwsze miejsce w rozgrywkach częstochowskich.

Więcej jest w tym przyjaźni i śmiechu niż czystej gry siatkarskiej. Grają byli zawodnicy, którzy już pokończyli kariery. Dlatego w ramach tego, aby się zbytnio nie nudzić w domu, spotykamy się od czasu do czasu, żeby się poruszać i powspominać.

– A jak podoba Ci się komentowanie spotkań w telewizji?

Powiem szczerze, że nie jest mi łatwo samego siebie oceniać. Cieszę się, że redakcja Polsatu docenia to i podoba im się to jak komentuje, że zapraszają mnie na spotkania. Dużo czasu poświęcam teraz życiu pozasportowemu, m.in. pracom nad otwarciem pubu.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved