Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Będzie konkurs na selekcjonera reprezentacji kobiet

Będzie konkurs na selekcjonera reprezentacji kobiet

Dzisiaj Prezydium Zarządu PZPS powinno podjąć decyzję o konkursie na stanowisko selekcjonera kadry siatkarek. Specjalna komisja opracowała regulamin wyboru nowego szkoleniowca i dzisiaj przedstawi go do akceptacji władzom Związku.

Najprawdopodobniej jednak dopiero 28 grudnia poznamy te zasady. Dlaczego tak późno? – Chcemy, aby oficjalne ogłoszenie konkursu jednocześnie pojawiło się w Polsce i na świecie – przyznał przewodniczący Komisji ds. Wyboru Trenera Reprezentacji Polski Kobiet, Marek Bykowski. – Mamy zapewnienie ze strony Międzynarodowej Federacji Siatkówki (FIVB), że ogłoszenie ukaże się na ich witrynie internetowej właśnie 28 grudnia. Wcześniej się nie uda, bo najpierw musimy przetłumaczyć na język angielski tekst regulaminu konkursu, a potem są Święta Bożego Narodzenia.

Czy działacze zdecydują się na konkurs otwarty? Wedle naszych informacji tak właśnie się stanie. Jednak członkowie komisji zapewne wpiszą do regulaminu wiele ograniczeń. Dotyczących na przykład stażu pracy i sukcesów. – W ten sposób unikniemy sytuacji, że do konkursu zgłoszą się przypadkowi ludzie – powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przepełski.Co ciekawe, konkurs już cieszy się… ogromnym zainteresowaniem. A przecież jeszcze nie jest ogłoszony! – Odebraliśmy telefony od kilku znanych trenerów z całego świata – poinformował Przedpełski. – Są zainteresowani pracą w naszym kraju.

Czy w tym gronie jest faworyzowany swego czasu przez niektóre media Arie Selinger? – Nie chcę przesądzać, ale myślę, że Holender nie będzie się jednak ubiegał o pracę w naszym kraju – zadeklarował Przedpełski.

Jaką kwotę polska federacja jest skłonna wydać na nowego selekcjonera? Nie jest tajemnicą, że poważny kandydat nie rozpocznie rozmów jeżeli „na stole” nie będzie 100 tys. euro rocznie. Najlepsi mogą zażyczyć sobie nawet 200 tys. euro… – Andrzej Niemczyk zarabiał podobne pieniądze – stwierdził prezes PZPS. – Finansowo jesteśmy więc przygotowani.


Polski Związek Piłki Siatkowej ogłasza konkurs na stanowisko trenera – selekcjonera reprezentacji Polski kobiet w siatkówce na okres do zakończenia Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008 z opcją przedłużenia na kolejne okresy szkoleniowe.

Od kandydatów oczekujemy:

• Udokumentowanego doświadczenia w prowadzeniu co najmniej przez 5 lat reprezentacji narodowych zespołów seniorskich lub zespołów klubowych w najwyższych klasach rozgrywek

• Potwierdzonych sukcesów prowadzonych drużyn w rozgrywkach międzynarodowych lub krajowych

Zgłoszenia do Konkursu powinny zawierać:

1. Opis programu szkoleniowego Pekin 2008

2. List motywacyjny wraz z CV

Zgłoszenia do Konkursu należy nadsyłać w terminie do dnia 25.01.2007 r. na adres: PZPS 02-548 Warszawa ul. Grażyny 13.

Planowane rozstrzygnięcie Konkursu: 28.02.2007 r.

źródło: PZPS, Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved