Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Winiary przed meczem z Teneryfą

Winiary przed meczem z Teneryfą

Naszpikowana gwiazdami drużyna stanie w czwartek naprzeciw Winiar Kalisz w meczu Ligi Mistrzów. Teneryfa jest zatem faworytem, ale to zespół, z którym da się wygrać, zwłaszcza przed własną publicznością.

Hiszpanki mają mocniejszy zespół z ogromną wręcz siłą w ataku. Nie jest on jednak pozbawiony słabych punktów, do których należą chociażby rozegranie i przyjęcie. Zresztą kaliszankom udało się już raz nawiązać walkę z Teneryfą – podczas pierwszego meczu na Wyspach Kanaryjskich. Uległy wtedy 1:3.

Teneryfa jest zatem faworytem, ale to zespół, z którym da się wygrać, zwłaszcza przed własną publicznością. Pamiętajmy, że w dawnych czasach mecze z CV Teneryfa zapisywały się w historii wielkopolskiej siatkówki jako jedne z najbardziej wystrzałowych występów naszych ekip w europejskich pucharach. Tyle że okazywały się pyrrusowymi zwycięstwami, które nie dawały awansu. Tym razem o ten awans powinno być już łatwiej, a kaliszanki nie grają z takim obciążeniem. Lepszy skład niż w minionym sezonie powinien pozwolić kaliskiemu zespołowi zagrać dziś dobre, być może wielosetowe spotkanie.Największe gwiazdy Spar Teneryfa

Milena Rosner (Polska). 26 lat, wzrost 180 cm, w ataku sięga piłki na wysokości 307 cm. Nasze Złotko z 2005 r. – mistrzyni Europy z Zagrzebia, no i mistrzyni Polski jeszcze w barwach Muszynianki Muszyna z 2006 r. Grała też w Nafcie Piła, Gedanii Gdańsk, a karierę rozpoczynała w zapomnianym już klubie siatkarskim Czarni Słupsk. W tym sezonie rozpoczęła na Wyspach Kanaryjskich zagraniczną karierę. Skuteczna w przyjęciu i – mimo niezbyt imponującego wzrostu – w ataku.

Logan Tom (USA). 25 lat, wzrost 186 cm, w ataku sięga piłki na wysokości 307 cm. Jest córką Melvyna Toma, gracza zawodowej ligi futbolu amerykańskiego z lat 60. i 70. Jedna z najlepszych siatkarek amerykańskich – wicemistrzyni świata z 2002 r. i dwukrotna olimpijka. Na ostatnich mistrzostwach świata w Japonii nie grała – oficjalnym powodem rezygnacji były problemy zdrowotne. Wiadomo jednak, że Amerykanki nie przepadają za swoją trenerką Lang Ping.

Neslihan Darnel (Turcja). 23 lata, wzrost 187 cm, w ataku sięga piłki na wysokości 315 cm. Najlepiej punktująca zawodniczka ostatnich mistrzostw świata w Japonii. W każdym występie Turczynek była numerem jeden, a w pojedynkach z Peru i Niemcami zdobywała aż po 28 pkt! Darnel nie jest tylko jedną z najskuteczniejszych siatkarek świata, ale i jedną z najpiękniejszych.

Ana Ivis Fernandez (Kuba). 33 lata, wzrost 185 cm, w ataku sięga piłki na wysokości 325 cm (sic!). Dziś ta znakomita Kubanka jest już raczej u kresu swej długiej i fantastycznej kariery. Niewiele siatkarek na świecie może pokazać trzy złote medale olimpijskie, które Ana wraz z Kubą zdobyła na igrzyskach w Barcelonie, Atlancie i Sydney. Do tego dokłada jeszcze brąz z Aten 2004, wiele medali mistrzostw świata i tytuły indywidualne np. najlepszej atakującej. Na ostatnim mundialu w Japonii już jednak nie grała – trenerzy Luis Calderon i Eugenio George odmładzają bowiem kubańską kadrę.

Początek spotkania w hali Winiary Arena o godz. 18. Bilety na to spotkanie kosztują 10 zł na sektory B i F (za liniami końcowymi) oraz 20 zł na pozostałe sektory.

W drugim meczu tej kolejki Ligi Mistrzów naszej grupy włoska Foppapedretti Bergamo wygrała na wyjeździe z chorwacką Mladostią Zagrzeb 3:0 (25:12, 25:21, 25:18). Włoszki są w grupie niepokonane.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved