Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 7. kolejki greckiej ekstraklasy

Strefowe podsumowanie 7. kolejki greckiej ekstraklasy

Siódmą kolejkę rozegrały w weekend zespoły greckiej ekstraklasy mężczyzn. Hitem był mecz Panathinaikosu Ateny z Iraklisem Saloniki, który wygrali gospodarze 3:1. Spotkanie pomiędzy AEK Ateny i PAOK Saloniki zostało przełożone.

Długo musieli czekać kibice obu drużyn na ten pojedynek. Cierpliwość opłacała się przede wszystkim sympatykom Panathinaikosu. Przed spotkaniem nikt jednak nie przypuszczał, że pójdzie ono ateńczykom tak gładko. W pierwszym secie niemalże zdeklasowali rywali, wygrywając 25:14. W drugim praktycznie przez cały czas prowadzili, jednak końcówkę rozstrzygnęli na swoją korzyść goście i już było 1:1. W dwóch kolejnych partiach gra była bardzo wyrównana, lepsi okazali się jednak gospodarze. Dzięki temu Panathinaikos, z przewagą jednego punktu nad Olimpiacosem, lideruje w tabeli.

Panathinaikos Ateny – Iraklis Saloniki 3:1

(25:14, 24:26, 25:21, 25:23)

Inny zespół z Salonik – Aris podejmował u siebie drużynę Ethnikos. Było to bardzo jednostronne spotkanie, w którym od początku do końca dominowali gospodarze. Już po pierwszym secie widać było, że zawodnicy z Salonik są lepsi od przeciwnika. W drugim Ethnikos zdobył zaledwie „oczko” więcej, zaś trzeci to bezsprzeczna wygrana Arisu. Gospodarze rozbili przeciwników 25:14, wygrywając tym samym mecz 3:0.

Aris Saloniki – Ethnikos 3:0

(25:16, 25:17, 25:14)

Emocji nie zabrakło w spotkaniu pomiędzy E.A. Patron i Olympiacosem Pireus, które rozstrzygnęło się dopiero w tie-breaku. Piąta drużyna ekstraklasy pokazała w tym meczu, że może walczyć z najlepszymi. Jednak po dwóch pierwszych setach wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 3:0 dla gości. Dwa sety wygrane do 17 i 23 napełniły Olympiacos optymizmem, który po dwóch kolejnych odsłonach szybko zniknął. Jednak w piątym secie goście powrócili do dobrej, skutecznej gry i wygrali 15:11. Dzięki temu zwycięstwu siatkarze z Pireusu zajmują drugą pozycję w tabeli, tracąc do Panathinaikosu tylko jeden punkt.

E.A. Patron – Olympiacos Pireus 2:3

(17:25, 23:25, 25:21, 25:22, 11:15)

Większych problemów ze zwycięstwem nie miała natomiast drużyna Lamii, która grała z ostatnią w tabeli A.O. Orestiadą. Gospodarze wygrali tylko jednego seta, co w ostatecznym rozrachunku nie przyniosło im żadnych korzyści punktowych. Trzeba jednak przyznać, że siatkarze Orestiady zawiesili poprzeczkę dosyć wysoko swoim przeciwnikom. Żadna z partii nie zakończyła się zdecydowaną wygraną Lamii. Sytuacja A.O. Orestiady w tabeli robi się coraz trudniejsza, zaś Lamia zajmuje wysoką czwartą pozycję.

A.O. Orestiada – Lamia 1:3

(18:25, 23:25, 25:23, 19:25)

Znajdujący się pod koniec tabeli zespół A.O. Pagratiou podejmował w siódmej kolejce drużynę Panellinios. Mimo różnicy czterech miejsc na korzyść gości, lepsi okazali się siatkarze Pagratiou. Była to nie lada niespodzianka dla sympatyków tej drużyny. Spotkanie było jednak bardzo wyrównane i emocjonujące. Dwa pierwsze sety zakończyły się na korzyść gospodarzy, po ciężkiej walce w końcówkach. Trzeci set wygrali dosyć pewnie Panellinios 25:19. Gospodarze nie zamierzali jednak odpuścić i wygrali czwartą partię 25:21. Jeśli wygrają kolejne spotkanie z AEK Ateny, mają szansę na ucieczkę z dołu tabeli.

A.O. Pagratiou – Panellinios 3:1

(25:23, 28:26, 19:25, 25:21)