Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Porażka lidera w białostockiej III lidze siatkówki

Porażka lidera w białostockiej III lidze siatkówki

Sporą niespodzianką zakończył się ostatni mecz lidera III ligi, WSFiZ Piętnastki Białystok. Białostoczanie wcześniej pewnie wygrali wszystkie mecze i tracąc tylko cztery sety. W końcu jednak znaleźli pogromcę, i to we własnej hali. Ulegli 1:3 wiceliderowi, Biebrzy Lipsk.

– Pierwszego seta wygraliśmy do 18, ale decydujący był ten drugi – uważa Witold Kaczmarek, trener WSFiZ. – Przegraliśmy go do 32, głównie przez to, że popełniliśmy siedem błędów przy własnej zagrywce. W następnych partiach doszło jeszcze słabsze przyjęcie i stąd taka porażka. Strata punktów martwi, ale z naszą grą jest coraz lepiej. Ostatnio jeździliśmy na sparing do II-ligowego Pekpolu Ostrołęka. Przegraliśmy co prawda 1:3, ale momentami byliśmy równorzędnym przeciwnikiem.

Po zaciętym pojedynku w Grajewie trzeciej porażki w sezonie doznał Orion G2 Bielsk Podlaski. Bielszczanie 2:3 ulegli tamtejszemu Mlekpolowi.

Już w pierwszym secie nasz podstawowy zawodnik, Marek Jaroszuk doznał kontuzji stawu skokowego, co nas trochę podłamało – opowiada Andrzej Sosna, trener Oriona. – W piątym secie walka – punkt za punkt – trwała do stanu 10:10. Później nasze zbyt czytelne rozegranie ułatwiło zadanie siatkarzom Mlekpolu. Przy każdym ataku nadziewaliśmy się na podwójny blok, przez który nie mogliśmy się przebić.

Łatwe zwycięstwo bez straty seta odniósł zespół SUKSS-u. Suwałczanie wygrali z najsłabszym zespołem ligi, Promieniem Mońki.

Wyniki 8. kolejki spotkań: Mlekpol Grajewo – Orion G2 Bielsk Podlaski 3:2, SUKSS Suwałki – Promień Mońki 3:0, WSFiZ Piętnastka Białystok – Biebrza Lipsk 1:3, pauzował zespół Mikolo Sokółka