Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Pałacanki górą w derbach

Pałacanki górą w derbach

W pojedynku w Bydgoszczy Pałac II/WSG wykazał dużą odporność i zdobył 2 punkty. Nie powiodło się obu toruńskim ekipom - Budowlanym i Skarpie, które nie zdobyły nawet seta.

Pałac II Bydgoszcz – Sokół Mogilno 3:2

(31:29, 15:25, 25:19, 8:25, 15:12)

Składy:

Pałac: Butt-Hussaim, Wojciechowska, Nowicka, Weder, Cieśnik, Wodrowska i Łukasiewicz (libero) oraz Opoń, Piotrowska

Sokół: Szaban, Konkolewska, Makowska, J. Długokęcka, Żychska, Więcek, Pater (libero) oraz A. Długokęcka, Staszewska

To było dziwne spotkanie – mówił Jerzy Pater, trener Sokoła. – Taka jest jednak II liga, że raz jeden, raz drugi zespół nieoczekiwanie wygrywa, by potem przegrać. Ja gratuluję Rafałowi Gąsiorowi, bo naprawdę wykonał świetną pracę z tym zespołem i to co dziewczyny grają może się podobać. Oczywiście, jak się wygrywa seta do 8, to powinno się wygrać także następnego. Moje dziewczyny chyba za bardzo uwierzyły w zwycięstwo i się przeliczyły. Ale Pałac wygrał zasłużenie.

Energa Gedania II Gdańsk – Budowlani Toruń 3:0

(25:13, 25:21, 25:17)

Budowlani: Filipowicz, P. Kowalska, M. Laskowska, Januszewska, Dobrzańska, Petrowska, Marchlewska (libero) oraz M. Kowalska, A. Sikorska, Gołębiewska

Gdańszczanki wystąpiły wzmocnione zawodniczką z ekstraklasy – Nuszel, która poprowadziła swoje koleżanki do zwycięstwa. Budowlanki wyraźnie nie radziły sobie z przyjęciem zagrywki i co za tym idzie z rozgrywaniem skutecznych akcji na siatce.

Moje podopieczne jedynie w drugim secie podjęły walkę, stąd taka wysoka porażka – mówi Ewa Openchowska. – Nie robimy tragedii z tej porażki, prawdziwa walka zacznie się w play offach, ale z drugiej strony musimy wyciągnąć wnioski z tego meczu. Dziewczyny wyszły na parkiet za bardzo rozluźnione. Liczyłam, że wygramy przynajmniej seta albo wywieziemy z Gdańska chociaż jeden punkt. Stało się inaczej, ale w bilansie naszych spotkań z Gedanią II jest remis, bo w Toruniu wygrałyśmy 3:0.

(15:25, 21:25, 18:25)

Skarpa: Lewandowska, Lis, Hajne, Krawycińska, Cabańska, Stankowska i Kozianowska (libero) oraz Waśkiewicz, Janowska

Siatkarki Skarpy lubią w tym sezonie serie. Najpierw odniosły sześć zwycięstw z rzędu, po których zespół znalazł się na drugim miejscu w tabeli. Teraz, niestety, rozpoczęła się gorsza passa: po raz drugi przegrały mecz nie zdobywając seta.

Na wygraną z AZS AWF torunianki z pewnością liczyły, bo choć przeciwnik to jeden z faworytów rozgrywek, to jednak na wyjeździe Skarpa przegrała dopiero po tie-breaku.

Tym razem akademiczki przyjechały w najmocniejszym składzie. Nie byliśmy w stanie przebić się przez blok wysokich dziewczyn. Widać, że rywal dokładnie analizował nasze mecze, bo był przygotowany na wszystkie nasze zagrywki. W zasadzie już pierwszy set pokazał nam miejsce w szeregu – powiedział trener Jerzy Komorowski.

Pewnym usprawiedliwieniem dla Skarpy są braki kadrowe, m.in. z powodu zajęć akademickich nie mogła zagrać podstawowa siatkarka Alicja Lenzkowska.