Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Możdżonek w PZU AZS czuje się coraz pewniej

Możdżonek w PZU AZS czuje się coraz pewniej

- Gdybym miał ocenić swój występ w sobotnim spotkaniu w skali od 1-5, postawiłbym sobie 3 - ocenia skromnie Marcin Możdżonek, środkowy PZU AZS Olsztyn po wygranym spotkaniu z Mostostalem Kędzierzyn-Koźle

PZU AZS Olsztyn wygrał w inauguracyjnym spotkaniu Polskiej Ligi Siatkówki 3:0 z Mostostalem Kędzierzyn-Koźle. W pierwszym składzie akademików pojawił się Marcin Możdżonek, który jeszcze w ubiegłym sezonie był zmiennikiem Marcina Nowaka (obecnie Mostostal) i Wojciecha Grzyba. Młody zawodnik, który jest w szerokiej kadrze reprezentacji Polski, sobotni mecz może zaliczyć do udanych.

Sebastian Woźniak: Z pewnością inny rezultat niż zwycięstwo z Kędzierzynem dla wszystkich byłby sporą niespodzianką…Marcin Możdżonek: Na pewno wynik nie odzwierciedla do końca tego, co się działo na boisku. Mieliśmy znaczną przewagę, ale zawodnicy Mostostalu tak łatwo nie oddali tego pojedynku. Przede wszystkim mieli dobrą zagrywkę, z którą w drugim secie mieliśmy trochę kłopotów. Przecież przeciwnicy prowadzili nawet kilkoma punktami, ale nie daliśmy ponieść się emocjom i dlatego spotkanie skończyło się naszym zwycięstwem.

Zdarzały się jednak błędy w poczynaniach PZU AZS…

Był to pierwszy mecz o stawkę, a jak wiadomo, nasz skład trochę się zmienił w porównaniu do poprzedniego sezonu. To było nasze przetarcie i w przyszłości będzie już tylko lepiej. Na pewno nasza gra nie wygląda jeszcze tak, jak powinna.

Zdobyłeś kilka ważnych punktów – widać, że na boisku czujesz się coraz pewniej…

Nie miałem innego wyjścia, piłek które wystawiał Paweł Zagumny, trudno było nie skończyć. Gdybym miał ocenić swój występ w sobotnim spotkaniu w skali od 1-5, postawiłbym sobie 3, ponieważ popełniłem za dużo prostych błędów. Chyba wynikały one z małego zgrania, a do tego doszły także błędy z zagrywki, które nie powinny się zdarzyć. Wybiegając na boisko w pierwszym składzie, czuję większy luz, i to dodaje mi pewności. Mam świadomość, że jeśli nie będzie mi szło na parkiecie, może wejść Patryk Czarnowski, który także czeka na swoją szansę.

Jak współpracuje się na boisku z Richardem Lambourne’em i Sinanem Tanikiem, czyli naszymi nowymi nabytkami?

Jeszcze nie rozumiemy się do końca, bowiem oni dotarli do nas znacznie później. Sinan zaprezentował się już w barwach PZU AZS w Pucharze Polski, ale wówczas ja nie mogłem grać [ze względu na regulamin rozgrywek w grupowej fazie Pucharu Polski – red.], nie było także Pawła Zagumnego, Wojtka Grzyba i Michała Bąkiewicza, czyli naszych reprezentantów. Richard Lambourne na boisku prezentuje się rewelacyjne, wie doskonale o co chodzi na tej pozycji. Dogrywa wszystkie piłki, broni, przyjmuje – w sobotę pokazał wielką klasę.

Przepracowałeś okres przygotowawczy z kadrą Raula Lozano. Dużo dały ci treningi z wicemistrzami świata?

To dzięki nim poczułem się trochę pewniej w swoich poczynaniach. Przebywałem z najlepszymi siatkarzami w Polsce, a jak się później okazało – z drugą drużyną na świecie, więc było się od kogo uczyć. Na treningach starałem się im dorównać – to później będzie miało przełożenie na występy w klubie. Jadąc do Spały nie liczyłem, że zostanę powołany na mistrzostwa świata, dlatego ten okres potraktowałem jako przygotowanie do sezonu. Warto było trenować pod okiem Raula Lozano.

W najbliższy piątek w Bydgoszczy mecz z beniaminkiem PLS, jednak ważniejsze będzie następne spotkanie, ze Skrą Bełchatów…

Z całym szacunkiem dla Chemika, ale nie ma co ukrywać, że jedziemy tam po komplet punktów. Pojedynek ze Skrą będzie dla nas pierwszym meczem prawdy. Obydwa zespoły zapowiadają walkę o złoto, i mimo że trwa dopiero runda zasadnicza, nikt nie ma zamiaru odpuszczać.

Rozmawiał Sebastian Woźniak – Gazeta Wyborcza

Marcin Możdżonek
ur. 9 lutego 1985
pozycja na boisku: środkowy
wzrost: 211 cm
waga:104 kg
zasięg w ataku: 358
zasięg w bloku: 338
kluby: AZS Olsztyn, SMS Spała, PZU AZS

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved