Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Szpital w Muszyniance przed Ligą Mistrzyń

LM: Szpital w Muszyniance przed Ligą Mistrzyń

Natalia Bamber zamiast do Turcji pojechała do krynickiego szpitala, a Tina Lipicer i Dominika Sieradzan wracają do zdrowia w Stambule, po zatruciu pokarmowym. Już jutro będą walczyć o trzecią lokatę w grupie z Vakifbankiem Stambuł.

O zatruciu trener Bogdan Serwiński miał się dowiedzieć dopiero na wieczornym poniedziałkowym treningu. Z diagnozą „zatrucie pokarmowe” w Polsce musiała zostać liderka zespołu i reprezentantka Polski Natalia Bamber. Zawodniczka dochodzi do siebie w krynickim szpitalu. Jak poinformował nas dyrektor klubu Grzegorz Jeżowski, siatkarka dołączy do drużyny dopiero w Bydgoszczy, gdzie w sobotę mistrzynie Polski grają ligowy mecz z Centrostalem Focus Park.

Problemy żołądkowe mają też dwie inne atakujące: Dominika Sieradzan i Tina Lipicer. Obie pojechały do Stambułu i tam – jak określił dyrektor Jeżowski – powracają do zdrowia. W tej sytuacji trener Serwiński ma do dyspozycji trzy w pełni sprawne skrzydłowe: Maję Soję, Annę Rybaczewską i Ingrid Siscovich. Siła ognia „Mineralnych” stopniała w oczach. Nie lepiej jest z rozgrywającymi. Ewa Cabajewska do Turcji poleciała osłabiona po chorobie, a kontuzja Izabeli Bełcik przekreśla jej szansę na choćby epizod w dzisiejszym meczu.Stawką spotkania jest co najmniej trzecie miejsce w grupie. Obie drużyny zmierzyły się już w ubiegłym tygodniu. Wygrała Muszynianka 3:1. Mistrzynie Polski męczyły się tylko w pierwszym, przegranym secie. Przełamały rywalki dobrym serwisem i szczelnym blokiem. Siłę ognia Turczynki straciły, gdy wystrzelała się Nikolle Aid Correi. To właśnie na Brazylijce „Mineralne” będą musiały się skupić najmocniej (mocny atak i zagrywka z wyskoku). Główną siłą Vakifbanku jest jednak kolektyw. Doświadczona drużyna, z reprezentantkami Turcji w składzie, w ubiegłym roku dotarła aż do turnieju Final – Four. Trener Serwiński chwali rywalki za nieskomplikowaną, ale skuteczną siatkówkę. Kogo mogą wystawić zdziesiątkowane mistrzynie Polski? Pod nieobecność Bamber i przy osłabieniu innych atakujących równy mecz musi w końcu zagrać Anna Rybaczewska. Jak na razie kapitan reprezentacji Francji ma z tym ogromne kłopoty. – Sam nie wiem, czego mogę się po niej spodziewać. Jeszcze nie znam tej dziewczyny – mówi szczerze Serwiński.

Spotkanie transmitować będzie Polsat Sport oraz Radio Kraków (godz. 15). Wcześniej RC Cannes przegrał w Moskwie z Dynamem 1:3.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved