Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Igor Prielożny: Drużyna pokazała charakter

Igor Prielożny: Drużyna pokazała charakter

W lidze siatkarki Winiar po trzech kolejkach mają trzy zwycięstwa. Gorzej spisują się w Lidze Mistrzyń. Igor Prielożny przyznaje, że wynika to z braku doświadczenia w tego typu imprezach, podkreślając jednocześnie, że rozwój zespołu idzie w dobrą stronę.

Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia poważnego celu, ale na razie nie możemy pochwalić się rewelacyjnym wynikiem. No może poza niedzielnym zwycięstwem w Muszynie, gdzie drużyna pokazała charakter i podniosła się z kolan. W Lidze Mistrzyń brakuje nam doświadczenia, ale mam nadzieję, że zespół będzie rozwijał się w trakcie sezonu i wygra przynajmniej jedno z dwóch spotkań z Marichalem Teneryfa lub z Foppapedretti Bergamo.

Czy jest pan zadowolony z postawy zawodniczek zagranicznych?Całą trójkę oceniam pozytywnie, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że wszystkie są młodymi siatkarkami. Nie mogą więc brać na siebie ciężaru odpowiedzialności za wynik. Wierzę, że za 2-3 miesiące to się zmieni, temu właśnie służą konfrontacje z europejskimi potentatami. Dla tych, którzy martwią się o spadek formy Adriany Mitrovic, mam dobrą wiadomość. Przyszła do nas z zaległościami treningowymi, ale z każdym tygodniem będzie o nich zapominać.

Liderem drużyny pozostała Anna Barańska. Jej dobra gra podoba się jednak nie tylko kibicom, ale na pewno również menedżerom włoskich klubów. Czy Winiary będą po sezonie ją w stanie zatrzymać?

Fachowcy twierdzą, że w meczach z Bergamo i Teneryfą zagrała rewelacyjnie. Fizycznie i technicznie jest już zawodniczką kompletną. Musi jednak zyskać jeszcze większe zaufanie do swoich umiejętności. A może je zdobyć za sprawą awansu do Final Four Ligi Mistrzyń albo po wywalczeniu tytuła mistrza Polski. Jej kariera rozwija się w podobny sposób jak w przypadku Michała Winiarskiego, który ze Skrą zdobył mistrzostwo i przeszedł do Serie A. Kobiety jednak nieco dłużej dojrzewają do wyjazdu zagranicę. Moim zdaniem optymalny wiek dla siatkarki to 25-26 lat. Z przenosinami do Włoch nie spieszyła się Dorota Świeniewicz i chyba źle na tym nie wyszła.

Z Igorem Prielożnym rozmawiał Radosław Patroniak – Głos Wielkopolski

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved