Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Bardzo mocna grupa w Grupo

Bardzo mocna grupa w Grupo

Zespół Małgorzaty Glinki i Agaty Mróz Grupo 2002 Murcia awansował do 1/8 finału turnieju Top Teams siatkarek. Jednym z arbitrów turnieju w Brnie, gdzie hiszpański zespół wygrał zawody bez straty seta, był Mirosław Stando.

Niestety, wiele ciekawego i konkretnego nie mogę powiedzieć – mówi Mirosław Stando. – Przewaga Grupo była tak wielka, co najmniej o klasę tez zespół przewyższał rywalki. Także nie mogłem za dużo pooglądać w akcji naszych zawodniczek. W ostatnim spotkaniu wyszły tak jak we wcześniejszych w podstawowym składzie, ale od drugiej partii trener zaczął wprowadzać rezerwy.

W tych akcjach, które Mirosław Stando oglądał, polskie siatkarki mogły podobać w ataku, bo blokować nie miały czego.Jak podkreślił polski arbiter w drużynie hiszpańskiej tkwi ogromny potencjał. Zawodniczki są znakomite z najwyższej światowej półki. Widać, że jest montowana ekipa gotowa odnosić zwycięstwa w najpoważniejszych turniejach klubowych.O profesjonalizmie klubów czasem najlepiej świadczą detale. Murcia miała w Brnie piękny klubowy autokar, zdjęcia zawodniczek z daleka rzucały się w oczy – powiedział polski sędzia.

Turniej w Brnie rozgrywany był w nowej hali, która została dobudowana do starej. Polskie obiekty w porównaniu z tymi gdzie rozgrywano zawody Top Teams wypadają znacznie bardziej okazale.

Ostatnio byłem w Kaliszu oraz Kędzierzynie-Koźlu i w tych miastach hala są ładniejsze – powiedział Mirosław Stando. – W Polsce mamy z dziesięć lepszych hal niż w Brnie. Z tych najnowszych wielkie wrażenie robi kaliska.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved