Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Rumii zgodnie z oczekiwaniami

W Rumii zgodnie z oczekiwaniami

EC Wybrzeże TPS Rumia broniące się przed spadkiem podejmowało KS Piast Szczecin walczący o awans. Wskazanie faworyta w tym spotkaniu było banalnie proste, wręcz oczywiste.

Wynik meczu zdaje się to potwierdzać lecz tylko obecni w rumskiej hali tego wieczora przekonali się jak niewiele brakowało by efekt końcowy był zupełnie odmienny.

Gospodynie rozpoczęły spotkanie z impetem, wręcz nie w swoim stylu – od kilkupunktowego prowadzenia (8:4). Jednak z każdą rozegraną akcją przewaga topniała. Piast w środku partii dogonił przeciwniczki, by serią trzech zdobytych punktów z rzędu wysunąć się na prowadzenie (14:16). Odtąd trwała wymiana ciosów i oba zespoły zdobywały punkty. Walka była zażarta i emocjonująca do czasu kolejnych 3 punktów w serii ze strony szczecinianek. Czyli od 20:21 do 21:24. Set dla Szczecina.

Końcówka pierwszej partii zdawałaby się potwierdzać, że faworytki kontrolują sytuację, a początkowy brak koncentracji to tylko przypadek. Nic bardziej mylnego. Gdy EC Wybrzeże rozpoczęło drugą odsłonę od prowadzenia 4:0 w szeregi zawodniczek ze Szczecina zaczynało wkradać się poddenerwowanie. Ich nowy szkoleniowiec – Ireneusz Kłos – szybko zareagował wzięciem przerwy – bez skutku. Druga przerwa dla Piasta – znów brak poprawy (8:4). Gdy zebrani kibice pełni nadzieji oczekiwali utrzymania przewagi poprzez ich ulubienice, zawodniczki Piasta wygrały 4 piłki z rzędu i wyrównały (13:13). Kilka akcji dalej powtórzyły swój wyczyn raz, a potem drugi raz (19:24). Rumianki mimo swej mobilizacji na sam koniec seta (23:24) nie zdołały przechylić szali na swoją stronę. Drugi set dla Szczecina.

W partii trzeciej zawodniczki Piasta nie dały się zaskoczyć i od samego początku zagrały bardzo skoncentrowane i zdeterminowane do jak najszybszej wygranej. Rumianki nie postawiły żadnego większego oporu, a rezultat końcowy – 15:25 wyjaśnia resztę.

Wynik, który przed meczem był najczęściej typowany przez znawców siatkówki sprawdził się w stu procentach. Niemniej jednak dodać należy że rumianki pod nieobecność swojego opiekuna – Jerzego Skrobeckiego – zaprezentowały się nadzwyczaj dobrze. Kto wie, jakby wyglądała pozostała część spotkania, gdyby w końcówce pierwszej odsłony gospodynie nie straciły dwóch oczek po błędach ustawienia. Faktem także jest, że w Szczecinie na poprawę formy, której oczekiwano po sprowadzeniu nowego trenera, będzie trzeba jeszcze poczekać. Kolejne mecze dopiero w nowym roku zatem obie ekipy mają doskonałą szansę na poprawienie niedoskonałości.

EC Wybrzeże TPS Rumia – Piast Szczecin 0:3 (21:25 23:25 15:25)