Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Rekord frekwencji w pierwszej kolejce

PLS: Rekord frekwencji w pierwszej kolejce

Chęć zobaczenia w akcji naszych wicemistrzów świata w siatkówce była tak wielka, że podczas inauguracji PLS hale pękały w szwach. Już kilka dni przed pierwszą kolejką ekstraklasy na kasach wywieszono kartki "biletów brak".

Kilkaset wolnych miejsc było tylko na meczu beniaminka z Bydgoszczy, ale ten grał już w piątek, czyli dzień roboczy, a jego hala ma aż pięć tysięcy miejsc. W sumie pięć spotkań PLS obejrzało 11 tysięcy widzów. To rekordowy wynik w naszej lidze.

Najwięcej kibiców zasiadło w bydgoskiej „Łucznicze”, bo aż ponad cztery tysiące miłośników siatkówki oglądało mecz beniaminka z wicemistrzem Polski. Z kolei w Olsztynie hala wypełniona była do ostatniego miejsca, dwa i pół tysiąca kibiców przyszło oglądać zwycięstwo PZU AZS Olsztyn nad Mostostalem Kędzierzyn-Koźle.Tylko pół tysiąca mniej osób było świadkami pięciosetowego pojedynku w Częstochowie, a na spotkanie Jadaru Radom z obrońcą tytułu – Skrą Bełchatów przybyło 1700 widzów. Ponad tysiąc kibiców było też na spotkaniu AZS Politechnika Warszawa z Gwardią Wrocław.

źródło: Dziennik, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved