Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Papke: Nie chcę być MVP, wolę złoty medal dla drużyny

Paweł Papke: Nie chcę być MVP, wolę złoty medal dla drużyny

W spotkaniu z Mostostalem był najlepszym zawodnikiem na placu. Sześć punktów zdobył z zagrywki. Paweł Papke udowadnia, że wraca do wielkiej formy. - Nie myślę o tym, by być znów MVP. Marzę tylko o jednym – by PZU AZS wywalczył mistrzostwo Polski - mówi zawodnik.

Ja wiem, że wreszcie nasza drużyna jest dobrze dobrana. Do tej pory mieliśmy wielką siłę w ataku, ale nie za dobrze radziliśmy sobie w obronie i przyjęciu. Teraz choćby dzięki pojawieniu się amerykańskiego libero Richarda Lambourne’a gra AZS będzie bardziej zbilansowana. – mówi o sile drużyny Papke.

Z dużym szacunkiem mówi także o Ireneuszu Mazurze, który od tego sezonu prowadzi olsztyński klub. – Właściwy człowiek na właściwym miejscu. W przeszłości różnie z tym bywało. Nie wszyscy nasi trenerzy radzili sobie z tą funkcją. Mazur ma charyzmę. Wie, o co chodzi w tym zawodzie.Zapytany o kadrę Paweł mówi: – O kadrze będę myślał po zakończeniu sezonu. Nie wiem, jaki plan będzie miał trener Lozano. Nie ma co ukrywać, jestem dużo starszy choćby od Mariusza Wlazłego. Skakać tak wysoko jak on nie będę nigdy. Zresztą mało jest zawodników na świecie, którzy potrafią to lepiej od niego. Wlazły to zawodnik najwyższej klasy. Nie znaczy to jednak, że czuję się gorszy od kogokolwiek. Będę walczył. Jeśli zdrowie dopisze, a wreszcie chyba nie muszę się o to martwić, nie muszę się bać nikogo.

Z Pawłem Papke rozmawiał Robert Małolepszy – Życie Warszawy

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved