Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Kolejna porażka Siarki

II liga: Kolejna porażka Siarki

Po dobrym początku sezonu siatkarki Siarki Tarnobrzeg z meczu na mecz grają coraz słabiej. Tym razem uległy Dalinowi Myślenice 1:3. Jak tak dalej pójdzie to drużynie przyjdzie walczyć kolejny raz o utrzymanie.

Rutynowanym siatkarkom z Tarnobrzega gra chyba przestaje sprawiać przyjemność, bo w Myślenicach były smętne i nie potrafiły się zdobyć na radość z każdego punktu, jak to czyniły miejscowe.

W Siarce zagrała Paulina Dziobak, która miała kłopoty zdrowotne i wydawało się, że wyląduje w szpitalu. Uraz nie okazał się jednak aż tak groźny, jak się początkowo wydawało. W Siarce zabrakło jednak Anny Hogendorf, która w przeddzień spotkania skręciła nogę. Pod znakiem zapytania stał też występ Anny Surowiec, która ma kłopoty z kręgosłupem i zagrała na własne życzenie, biorąc przed meczem leki przeciwbólowe.

Pierwszy set przebiegał początkowo po myśli miejscowych, które wygrywały 9:5, tarnobrzeżanki zdołały jednak wyrównać na 9:9, a później wyrównana walka trwała do stanu 17:17. Wtedy trzy „oczka” z rzędu zdobyły przyjezdne, w konsekwencji czego set padł łupem naszego zespołu. Tarnobrzeżanki tak się wygraniem seta ucieszyły, że do drugiej partii przystąpiły rozkojarzone i zanim się obejrzały, przegrywały już 0:6! Wtedy rozpoczął się pościg za rywalkami, który o mały włos nie zakończył się sukcesem. W końcówce Dalin wygrywał 22:21 i 23:22, ale właśnie wtedy naszej drużynie przytrafiały się fatalne błędy.

Przy stanie 1:1 trzeci set jest zazwyczaj przełomowy i tak też było tym razem. Pierwszy punkt zdobyły nasze siatkarki, ale po chwili było 3:1 dla Dalinu. Ostra walka trwała do stanu 9:9, ale kilka chwil później miejscowe wygrywały już 16:10 i było „po balu”. Pozostało więc walczyć o tie-break, ale jak tu walczyć, kiedy „śpi się” na początku seta. Po kiepskiej grze naszej drużyny myśleniczanki wygrywały 7:1. Co prawda ich przewaga zmalała do dwóch punktów – 8:6, ale po chwili znów wszystko wróciło do normy i nasz zespół zszedł z boiska pokonany.

Dalin Myślenice – Siarka Tarnobrzeg 3:1 (21:25, 25:23, 25:18, 25:20)

Siarka: Chorzępa, Jabłońska, Brągiel, Surowiec, Niezabitowska, Wacławczyk – Kabat (libero), Burchart, Dziobak.

Dalin: Anna Wojtan, Kęsek, Żaba, Krasińska, Szlachetka, Malina – Pietrzyk (libero), Masłowska, Agnieszka Wojtan, Świerczyńska.

Sędziowali T. Kuropka i M. Cyfer z Wrocławia. Widzów: 100.