Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Drugi debiut Murka

Drugi debiut Murka

Dawida Murka nie było pięć sezonów w Polskiej Lidze Siatkówki. Cztery spędził w Grecji i jeden we Włoszech. W piątek w Bydgoszczy miał swój drugi debiut w naszej ekstraklasie.

Tym razem wyszedł na parkiet jako zawodnik uznany, klasowy, któremu dobre kontrakty proponowano w Serie A, rosyjskiej superlidze czy Grecji. Wybrał jednak PLS.

Było naprawdę mi bardzo miło wyjść i zagrać znowu przed polską publicznością – powiedział Dawid Murek.Zagrałem dla swoich kibiców. Występowałem przed niektórymi z nich w meczach reprezentacji. Liga to jednak jest coś innego. Ona jest, jak twierdzą znawcy, solą sportu.Dawid Murek podkreślił, że – Polska Liga Siatkówki staje się coraz bardziej ciekawsza, wyrównana, gra w niej dużo dobrych zawodników. Organizacyjnie i finansowo idziemy do góry.

Hale są pełne lub prawie pełne, nie wszystkie mają taką pojemność jak w Bydgoszczy, ale jest bardzo sympatycznie grać przy pełnej widowni i gorącym dopingu – powiedział Dawid Murek. – Wyjątkową atmosferę na meczach Polskiej Ligi Siatkówki podkreślają gracze zagraniczni. Oni też zrobią najlepszą reklamę naszym klubom i rozgrywkom. Pojadą do siebie i opowiedzą co w Polsce widzieli.

Rośnie też poziom sportowy polskich klubów. – Ile jest wart mistrz naszego kraju najlepiej mogliśmy przekonać w ostatniej kolejce Ligi Mistrzów – powiedział Dawid Murek. – Klasę Skry odczuła u siebie Macerata. Nasza czołówka dorównuje greckiej, francuskiej.

Dawid Murek zrezygnował z gry w reprezentacji ze względu na stan zdrowia. W meczu inaugurującym rozgrywki Polskiej Ligi Siatkówki wyszedł po okresie dość długiej rehebilitacji.

Nie wszystko jest jeszcze ok. – powiedział. – Niebawem powinno być dobrze. Teraz przez najbliższe miesiące będziemy pasjonować się rozgrywkami ligowymi. Gdy na wiosnę trener Lozano powoła mnie do kadry, to oczywiście się stawię. Muszę jednak być w stu procentach zdrowy. Jeżeli jednak będę odczuwał ból w kolanie, to zrezygnuję.

Z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku Dawid Murek życzy wszystkim miłych, zdrowych i spokojnych świąt oraz sukcesów sportowych w kraju i na arenie międzynarodowej.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved