Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zwycięstwo Avii w Bielsku-Białej

Zwycięstwo Avii w Bielsku-Białej

Kolejne, trzecie z rzędu zwycięstwo w I lidze odnieśli siatkarze Avii Świdnik. Podopieczni trenera Czarneckiego pokonali w Bielsku Białej BBTS 3:2 i awansowali na 6. miejsce w tabeli.

Świdniczanie są specjalistami od dramatycznych końcówek. Z rozegranych ostatnio czterech meczów aż trzy kończyli po zaciętym tie-breaku. – W ciągu tygodnia rozegraliśmy aż 14 setów. To wyczerpało moich zawodników, tym bardziej że cały czas gramy siedmioosobowym składem. Rezerwowi wchodzą na krótko – mówi trener Sławomir Czarnecki.

Avia mecz z BBTS rozpoczęła nerwowo. Dużo błędów w odbiorze popełniał Jakub Guz, który miał ogromne kłopoty z odebraniem potężnego serwisu Bartłomieja Piekarczyka. Dzięki jego zagrywce BBTS aż dwa razy w pierwszym secie zdobywał po cztery punkty z rzędu. Wśród świdniczan przełamać nie mógł się także Marcin Jarosz, którego ataki lądowały poza linią boiska. Gospodarze prowadzili od początku do końca i wygrali całego seta do 18.

W drugiej partii role się odwróciły. W drużynie ze Świdnika w końcu zaczęła poprawnie funkcjonować gra blokiem, a w ataku bezbłędni byli dwaj środkowi Bartosz Węgrzyn i Jakub Kaźmierski. W pewnym momencie świdniczanie odskoczyli przeciwnikom na dziewięć punktów i już do końca tej partii nie oddali zwycięstwa.

Trzeci set był bardzo wyrównany, oba zespoły grały punkt za punkt do stanu 22:22. Wtedy znowu zaserwował Piekarczyk, a odrzuceni od siatki świdniczanie dwukrotnie nie potrafili zatrzymać szybkich ataków Artura Żylińskiego. Na szczęście chwilę później w bloku przebudzili się świdniczanie, którzy zdobyli kolejno pięć punktów.

Następną partię Avia rozpoczęła od prowadzenia 3:1. Jednak po kilku prostych błędach w ataku i obronie Węgrzyna oraz Kaźmierskiego BBTS doprowadził do przełamania za sprawą dobrej gry Słowaka Milana Mizeraka gospodarze zdobyli kilka punktów rzędu i zwycięstwa w tym secie już nie oddali.

Tie-break jak zwykle w wykonaniu Avii nie obył się bez emocji. Kiedy BBTS prowadził już 10:7 i wydawało się, że świdniczanie ten mecz przegrają, znowu przebudzili się blokujący Wojciech Pawłowski i Węgrzyn. Avia zdołała wyrównać (11:11), a bohaterem końcówki został Pawłowski, który z pojedynczego bloku zdobył kolejno trzy punkty. Kropkę nad „i” postawił Węgrzyn. – Nie spodziewałem się tak trudnej przeprawy w Bielsku. Mimo że nasi przeciwnicy okupują dolne miejsca w tabeli, to wcale nie odzwierciedla to ich możliwości – mówi trener Czarnecki. – Szczególnie cieszę się z doskonałej gry blokiem mojej drużyny. Dzięki temu elementowi zdobyliśmy aż 20 punktów. Po tym napiętym tygodniu zawodnikom należy się kilka dni odpoczynku.

BBTS Bielsko-Biała – Avia Świdnik 2:3 (25:18, 16:25, 25:27, 25:19, 11:15)

Avia: Gorzkiewicz, Żurek, Pawłowski, Jarosz, Kaźmierski, Węgrzyn, Guz(l) oraz Komorowski, Bogusz

BBTS: Mizerak, Fiajłek, Piekarczyk, Gaca Marcin, Nakoskin, Gaca Michał, Sufa(l) oraz Podgórski, Zyliński, Kocoń, Hunek