Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Połtawski nie będzie płakać po Gajicu

Połtawski nie będzie płakać po Gajicu

Zdaniem Połtawskiego Zoran Gajic na pewno popełnił błędy przy ustalaniu reprezentacji. "Taki zawodnik jak Wadim Chamuckich na pewno byłby w zespole potrzebny" - powiedział.

Jako sportowiec mam do Gajica jedną pretensję – długie treningi. Dlatego też, jak mi się wydaje, zagraliśmy w mistrzostwach świata nieudanie.

Trenować codziennie po sześć godzin przez pół roku nie było dobrym rozwiązaniem – mówi kapitan reprezentacji Rosji Semen Połtawski. – Przyszło znużenie i zmęczenie. Do mistrzostw przystąpiliśmy jak wyciśnięta cytryna. Poza tym do procesu treningowego Zoran Gajic nie wniósł niczego nowego. W czasie zajęć z nim osobiście nie rozwinąłem. Niczego nowego nie dowiedziałem i nie nauczyłem. To samo było w czasach Borisa Kolczinsa, który prowadził zajęcia gdy trenerem był Giennadij Szypulin. Tylko wtedy treningi nie trwały dłużej niż dwie godziny, za to podchodziliśmy do nich z ochotą.Jednak Semen Połtawski wyraźnie zaznaczył, że nie rozumie dlaczego wszyscy wieszają psy na trenerze. Na plac wychodzą zawodnicy i to oni przegrywają – powiedział. – Dlaczego oni nie są odpytywani na okoliczność porażki. Nie wyperam się swoich błędów. Sam w meczu z Polską mogłem zagrać lepiej.

Co dalej z trenerem Gajicem? Przed nim stoi główny cel – zdobycie złotego medalu w Pekinie. –Teraz jednak nie jestem w stanie powiedzieć na ile jest to realne – mówi kapitan reprezentacji. – Coś około 50 na 50. Jako zawodnik mogę dodać tylko tyle, że gdyby zapytano mnie Gajic czy Szypulin postawiłbym na tego drugiego. Nie dlatego np. że Zoran jest niesympatyczny. Przede wszystkim dlatego, że mam większy komfort pracy z Szypulinem i Kolczinsem. Nie ja jednak będę decydować.

Semen Połtawski decyzję zostawia urzędnikom. – To oni mają zadecydować co robić dalej – mówi. – Zostawią Gajica dobrze, zwolnią – płakać po nim nie będę.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved