Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Hit kolejki dla kaliskich Winiar

LSK: Hit kolejki dla kaliskich Winiar

Siatkarki Winiar Kalisz przegrywały już w Muszynie 0:2, by podnieść się z kolan i pokonać mistrzynie Polski 3:2. Doskonałe spotkanie rozegrały Anna Barańska oraz Eleonora Dziękiewicz.

Początek spotkania pomiędzy Muszynianką a Winiarami to nerwowa gra po obu stronach siatki. Dużo niewymuszonych błędów w atak i przyjęciu oraz popsute zagrywki spowodowały, że mecz nie przypominał spotkania pomiędzy uczestnikami Ligi Mistrzyń. Pierwsze grę opanowały gospodynie, które po sprytnym kiwnięciu Ewy Cabajewskiej zeszły na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:5. W zespole Winiar dobrze atakowała Anna Barańska i Eleonora Dziękiewicz. Zawodniczki gości nie pozwalały Muszyniance uciec na więcej niż 2-3 punkty. Dopiero atak Natalii Bamber i bardzo skuteczny blok na Dziękiewicz zmusiły trenera Igora Prielożnego do poproszenia o przerwę. Tuż po niej zablokowana została jeszcze Adriana Mitrović, ale chwilę później doskonałą grą w bloku popisywały się kaliszanki. Mistrzynie Polski wykorzystując bezlitośnie wszystkie błędy Winiar utrzymywały bezpieczną przewagę, wychodząc na prowadzenie 20:16 po skutecznym bloku na Matuškovej. Niewiele pomogły zmiany w zespole Igora Prielożnego. Na boisku pojawiła się Izabela Żebrowska, Olga Owczynnikowa oraz Anna Woźniakowska, ale żadna z nich nie była w stanie poprawić gry gości. Set zakończyła atakiem z drugiej linii najlepsza na parkiecie Natalia Bamber.

Zawodniczki gości z Anną Woźniakowską na boisku skutecznie rozpoczęły drugiego seta blokując Annę Rybaczewską. Po chwili jednak to gospodynie wyszły na prowadzenie, po doskonałym ataku z środka Doroty Pykosz i kolejnych błędach kaliszanek. Do zejścia obu zespołów na pierwszą przerwę techniczną (8:7 dla Winiar) licznie zgromadzeni kibice byli świadkami nieskutecznych autowych ataków z obu stron. Mistrzynie Polski dość szybko jednak uspokoiły grę i dzięki skutecznym atakom Dziękiewicz i Rybaczewskiej wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Anna Barańska oraz Eleonora Dziękiewicz próbowały odrobić stratę, ale po drugiej stronie siatki skutecznie punktowały Natalia Bamber i Anna Rybczewska. Po szczęśliwym asie serwisowym Marleny Mieszały gospodynie prowadziły już 21:17, a Igor Prielożny poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Kaliszanki odrobiło częściowo straty i przy stanie 23:21 dla swojego zespołu o przerwę zmuszony był poprosić Bogdan Serwiński. 22 punkt dla Winiar atakiem z lewego skrzydła zdobyła Barańska, ale chwilę później Anna Rybaczewska sprytnie uderzając po bloku doprowadziła do piłki setowej. Kaliszankom jednak udało się zatrzymać blokiem atak gospodyń i chwilę później doprowadzić do wyrównania. Końcówka należała jednak do mistrzyń Polski, które po ataku w siatkę Anny Woźniakowskiej wygrały druga partię 27:25.

Trzeci set spotkania znakomicie rozpoczęły siatkarki Winiar, które prowadziły już 3:0, a na przerwę techniczną dzięki doskonałej grze w bloku i atakom Anny Barańskiej schodziły prowadząc 8:3. Trener Bogdan Serwiński wprowadził na parkiet Tinę Lipicer, która zmieniła Annę Rybaczewską. Doskonale spisywała się Anna Woźniakowska, gospodynie popełniały wiele błędów i przy stanie 4:11 trener Muszynianki poprosił o przerwę oraz wprowadził na parkiet Dominikę Sieradzan. Niewiele to jednak pomogło i przy stanie 6:15 Bogdan Serwiński znów był zmuszony prosić o przerwę. Na parkiecie pojawiła się w ekipie mistrzyń Polski Maja Soja, skutecznie zaczęła atakować Tina Lipicer, co poderwało nieco gospodynie do walki. Kaliszanki zaczęły popełniać coraz więcej błędów, pozwalając Muszyniance odrobić część strat. Nie pomagały przerwy oraz zmiany trenera Prielożnego, gospodynie zdobywały punkt za punktem. Tą serię przerwała dopiero atakiem po bloku Anna Woźniakowska kończąc seta zwycięstwem 25:22.

Doskonale dla zawodniczek gości rozpoczęła się czwarta partia spotkania. Kaliszanki świetnie grały na siatce, popisywały się też doskonałymi serwisami i na pierwszą przerwę techniczną schodziły prowadząc znów 8:3. Ciężar gry w zespole mistrzyń Polski wzięła na siebie Dominika Sieradzan, niewiele to jednak pomagało. Na parkiecie pojawiła się Anna Szydełko a zdenerwowany trener Bogdan Serwiński poprosił o przerwę przy stanie 6:14. W zespole Muszynianki zupełnie nie potrafiła się odnaleźć Chorwatka Ingrid Siscovich, a najlepiej prezentującą się zawodniczką na parkiecie była Sieradzan, zmienniczka Natalii Bamber. Kaliszanki podobnie jak w poprzedniej partii sukcesywnie powiększały przewagę, a mądrze kierowała grą Magdalena Godos. Czwartą partię skutecznym blokiem na Sieradzan Winiary zakończyły wynikiem 25:14.

Początek tie-breaka to doskonałe zagrywki oraz atak z drugiej linii Czeszki Terezy Matuškovej. Kaliszanki prowadziły już 3:0 wykorzystując niezdecydowanie w ataku gospodyń. Mistrzynie Polski jednak zaczęły ustawiać skuteczny blok (zasługa Anny Szydełko), który pozwolił im nawiązać kontakt punktowy z Winiarami. Doskonale atakowała Anna Woźniakowska, po drugiej stronie siatki obudziła się w końcu Rybaczewska i z coraz lepszej strony pokazywała się Szydełko oraz Siscovich. Zmiana stron nastąpiła przy wyniku 8:7 dla kaliszanek po ataku Matuškovej. Podopieczne trenera Prielożnego dzięki skutecznej grze w bloku oraz atakach Eleonory Dziękiewicz wyszły na prowadzenie 12:8. Nie pomogła wprowadzona w końcówce Natalia Bamber i trener Serwiński musiał prosić o kolejną przerwę. Siatkarki mistrzyń Polski jeszcze raz zerwały się do odrabiana strat, ale w tym dniu lepsze były kaliszanki. Po ataku w aut Dominiki Sieradzan siatkarki Winiar mogły się cieszyć z kolejnego, trzeciego z rzędu, zwycięstwa w Lidze Siatkówki Kobiet.

Muszynianka Muszyna – Winiary Kalisz 2:3

(25:18, 27:25, 22:25, 14:25, 11:15)

Muszynianka: Cabajewska, Bamber, Pykosz, Mieszała, Rybaczewska, Siscovich, Banecka (l) oraz Lipicer, Sieradzan, Soja, Szydełko

Winiary: Barańska, Godos, Mitrović, Matušková, Dziękiewicz, Spalová, Sawicka (l) oraz Owczynnikowa, Żebrowska, Woźniakowska