Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Wygrana MKCiS Jaworzno

II liga: Wygrana MKCiS Jaworzno

Kolejny bardzo dobry mecz rozegrały II ligowe siatkarki MCKiS Jaworzno. Pewnie i bez straty seta pokonały u siebie groźny zespół z Jawora.

Zwycięstwo w I rundzie podopiecznych Mariusza Łozińskiego z doświadczonym zespołem Olimpii Jawor na wyjeździe uznano za wydarzenie kolejki. Trener Lesław Chrzanowski nie ukrywał, że w Jaworznie liczy na dobra grę swojego zespołu i wgraną.

Od pierwszej piłki było widać, że to gospodynie chcą dyktować warunki gry w tym meczu i wcale nie czują respektu przed doświadczonym rywalem. Siatkarki MCKiS szybko objęły prowadzenie 6:1, 17:8 oraz 22:12, którego nie oddały do końca tej partii. Trudna zagrywka (cztery asy), dobry blok i obrona skutecznie zniechęciły do gry zawodniczki Olimpii. Ostatecznie jaworznianki wygrały tego seta 25:17.

Początek drugiej odsłony należał do podopiecznych Lesława Chrzanowskiego, który rozpoczął tego seta składem z pierwszej partii. Prowadzenie przyjezdnych 3:1, 6:3 wcale nie zdeprymowało gospodyń. Znowu trudna zagrywka w wyskoku Moniki Pieleckiej, kilka punktowych bloków Karoliny Sawaniewicz i Izy Knapik, pewne przyjęcie zagrywki i atak Joanny Łoś oraz Jagody Pstraś, sprawiły, że siatkarki z Jaworzna szybko odrobiły straty i od stanu 15:12 to one kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Drugi set zakończył się wynikiem 25:20.

Trzecia, i jak się okazało później, ostatnia partia miała już wyrównany przebieg. Prawie cały czas nieznacznie (6:4, 10:7,17:15, 21:20) prowadziły przyjezdne. W zespole z Jaworzna dobrze rozgrywała Małgorzata Bojko, która umiejętnie wykorzystywała w ataku wszystkie swoje zawodniczki. Ostatecznie więcej zimnej krwi w końcówce wykazały gospodynie, i to one wygrały tego seta 25:23, a cały mecz 3:0.

MCKiS Jaworzno – KS Olimpia Jawor 3:0

(25:17, 25:20, 25:23)

Skład:

MCKiS: M.Bojko, M.Pielecka, K.Sawaniewicz, J.Łoś, I.Knapik, J.Pstraś, B.Łopacka (libero) oraz O.Samul, K.Kuryło, K.Suska, B.Kowalska, W.Hubczeńko.

Trener: M.Łoziński