Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Niezwykle cenne zwycięstwo nad Lublinem

II liga: Niezwykle cenne zwycięstwo nad Lublinem

Krosnianie pokonali przyjezdnych z Lublina w stosunku 3:1. Kapitalny mecz w barwach Krosna rozegrał osiemnastolatek - Michał Dzierwa, który był nie do zatrzymania przez zawodników z Lublina.

Dobrą zmianę dał także Tomasz Michałowski, wprowadzając po pierwszym secie ożywienie do zespołu.

Spotkanie trwające ponad półtorej godziny na pewno dało się we znaki krośnieńskim kibicom. Tyle nerwowości i niedokładnej gry na początku spotkania nie oglądano dawno na krośnieńskim parkiecie.

Pierwszy set rozpoczął się od błędów serwisowych Krosna, zagrywki zepsuli Gosik i Jaszczuk. Do stanu 11:5 kiedy to wszystko układało się po myśli zespołu Karpat, do głosu doszli goście z Lublina i za sprawą mocnych ścięć Lisa, ale też prostych błędów przyjmujących Karpat, doprowadzili do wyrównania 14:14. Od tego momentu zaczęła się walka punkt za punkt, po czym lekką przewagę osiągnęli zawodnicy Cukrownika i gdy wydawało się, że set zakończy się sporą wygraną przyjezdnych (było 20:24), atomowe zbicia Dzierwy i Heimrotha doprowadziły do stanu 23:24. Wtedy to piłkę w aut posłał Gosik i set zakończył się zwycięstwem gości.

Druga odsłona to już koncertowa gra gospodarzy, którzy w pewnym momencie prowadzili już 20:9. Jednak przyszła chwila dekoncentracji i goście zaczęli odrabiać straty. Przy stanie 21:18 żółtą kartkę otrzymał Wilk i na boisku zrobiło się trochę nerwowo. Jednak kolejne zbicia Dzierwy dały zwycięstwo w tej partii Krosnu.

Trzecia odsłona również zaczęła się od prowadzenia Krosna 8:5. Dobre zagrywki (Gosik, Jaszczuk, Michałowski) pozwoliły odskoczyć na kilka punktów. Również w przyjęciu Wilk znacznie się poprawił i większość piłek krośnieński rozgrywający mógł swobodnie rozsyłać mijając blok. Kapitalnie w tym secie grał Michałowski, którego ani razu nie zatrzymali przyjezdni.

Ostatnia odsłona, najciekawsza, to walka punkt za punkt. Gdy przy stanie 21:21 na zagrywkę wszedł Dzierwa, losy meczu potoczyły się szybko. Prosta, ale odrzucająca od siatki zagrywka, przysporzyła kłopotu Cukrownikom, a dobrze w bloku zagrali Michałowski i Jaszczuk. Przy stanie 23:21 punkt zdobył Dzierwa bezlitośnie wykorzystując błąd rywali, a ostatnia piłka to już skuteczny blok Jaszczuka.

Mecz zakończył sie wynikiem 3:1 dla Karpat, które w pełni zasłużenie wygrały to spotkanie. Trzy punkty pozwalają spokojnie przygotowywać się do przyszłorocznego meczu z Wareckim WTSem, który już 6 stycznia o 17.00.

KSS Karpaty Krosno – ZKS Cukrownik Lublin 3:1

(23:25, 25:21, 25:19, 25:21)

Składy drużyn:

Karpaty Krosno: Dzierwa, Heimroth, Gosik, Jaszczuk, Dejewski, Węgliński, Wilk (libero) oraz Michałowski, Babiarz, Galas.

Cukrownik Lublin ZKS: Olejniczek, Kępka, Maziak, Chrościcki, Kamiński, Kostaniak, Piłat (libero) oraz Kaliński, Lis, Stachula, Jałoza, Sarul.