Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wszyscy nie wyjadą, ale Wlazłego nie zatrzymamy

Wszyscy nie wyjadą, ale Wlazłego nie zatrzymamy

Z Wojciechem Drzyzgą, byłym reprezentacyjnym rozgrywającym, byłym II trenerem kadry, a także szkoleniowcem m.in. Legii i Mostostalu, obecnie najlepszym polskim komentatorem siatkówki, rozmawia Robert Małolepszy.

Zdaniem Wojciecha Drzyzgi o prawdziwej sile polskich klubów przekonamy się po występach w europejskich pucharach.

Wszystko jak zwykle okaże się w praniu. Na papierze wydaje się, że poziom sportowy czołowych ekip rzeczywiście może być wysoki. Prawdziwym wyznacznikiem siły ligi będą jednak występy w europejskich pucharach.Szkoleniowiec twierdzi, że PLS coraz mniej brakuje do światowej czołówki.

W tej chwili osiem z dziesięciu zespołów ma naprawdę solidne budżety. Płacą regularnie i całkiem nieźle. Najlepsi zarabiają naprawdę bardzo dobrze. Lepiej płacą chyba tylko w Rosji i we Włoszech. W Lidze Mistrzów mamy jednak tylko jedną drużynę, a Grecy aż trzy.

Po tym sezonie wiele gwiazd polskiej ligi może opuścić nasz kraj. Już teraz kibice zastanawiają się, czy kluby PLS dadzą radę zatrzymać naszych reprezentantów.

Niektórych nie damy rady. Mariusz Wlazły dostanie oferty na poziomie miliona dolarów. Żaden klub w Polsce nie zgromadzi budżetu, by go zatrzymać. Nie boję się jednak powszechnego exodusu naszych kadrowiczów. Kilku pewnie wyjedzie, ale nie wszyscy.

Z Wojciechem Drzyzgą rozmawiał Robert Małolepszy – Życie Warszawy

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved