Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Przed meczem BBTS Bielsko-Biała – Avia Świdnik

Przed meczem BBTS Bielsko-Biała – Avia Świdnik

Dziś siatkarze świdnickiej Avii mają szansę na kolejne, trzecie z rzędu zwycięstwo i awans do czołowej szóstki I ligi. Na wyjeździe muszą pokonać BBTS Bielsko-Biała.

Świdniczanie po słabszym początku i kilku porażkach z rzędu powoli żegnają się z kryzysem. Ostatnie dwa zwycięstwa z Pronarem Hajnówka i Energetykiem Jaworzno sprawiły, że Avia jeszcze przed świętami może awansować na szóste miejsce. – To byłoby spełnienie naszych celów i świąteczny prezent – mówi trener Sławomir Czarnecki.

Avia z 14 punktami depcze po piętach Inotelowi Poznań i GTPS Gorzów Wielkopolski, które zdołały do tej pory zgromadzić o jeden więcej. W przypadku wygranej z BBTS, świdniczanie mogą wyprzedzić ligowych sąsiadów, którzy w ramach tej samej 12 kolejki zmierzą się z rzadko przegrywającym w tym sezonie Jokerem Piła oraz jednym z kandydatów do awansu do PLS AZS Nysa.Z BBTS, którego szkoleniowcem jest Grzegorz Wagner, syn znanego trenera Huberta Wagnera, nie będzie jednak łatwo. Co prawda siatkarze z Bielska-Białej na razie w swoim dorobku mają tylko dziewięć punktów i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, ale ostatnio spisują się co raz lepiej. Na wyjeździe wygrali bowiem z Energetykiem, który w Świdniku sprawił gospodarzom ogromnie trudności i był o krok od zwycięstwa.

W Avii nadal nie może grać kontuzjowany Marcin Ogonowski. Do Bielska nie pojechał także przechodzący rehabilitację po zapaleniu płuc Mariusz Kowalski, ponadto trener Czarnecki nie może skorzystać z młodego Jakuba Raraka, który ma ważne egzaminy na uczelni.

Zwycięstwo dla świdniczan jest tym bardziej ważne, że w razie porażki mogą oni spaść nawet na dziesiąte miejsce w tabeli, od którego dzielą ich tylko trzy punkty

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved