Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Niemiecka niespodzianka

Niemiecka niespodzianka

Mistrzostwa Świata 2006 w Japonii były niezwykle udane dla reprezentacji Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi swoją przygodę z turniejem zakończyli dopiero na drugiej rundzie, wcześniej pokonując takie drużyny jak Grecja, Kuba czy Francja.

Z pewnością byliśmy niespodzianką tych mistrzostw – uważa niemiecki szkoleniowiec, Stelian Moculescu.

Dziewiąta pozycja w końcowej klasyfikacji, jaka przypadła Niemcom na turnieju w Japonii była najlepszym wynikiem męskiej reprezentacji tego kraju od trzydziestu dwóch lat. Myślę, że rozegraliśmy bardzo dobre mistrzostwa. Zawodnikom należą się z mojej strony słowa uznania za to, w jaki sposób reprezentowali kraj – mówi Moculescu.Zaznaczyć należy także, że po raz pierwszy od wielu lat niemieccy panowie spisali się w ważnym turnieju lepiej od pań (Niemki były w Japonii jedenaste). Szkoleniowiec naszych zachodnich sąsiadów uważa jednak, że te dwa miejsca różnicy niewiele zmieniają, a ważne jest, że oba zespoły w Japonii zaprezentowały się z dobrej strony i właśnie z tego powinno się być dumnym.

Moculescu podkreśla także ogromną rolę klubu VfB Friedrichshafen, który w dużej mierze przyczynił się do tego wyniku. Bez ich zgody nie mógłbym objąć funkcji trenera reprezentacji. Ponadto nie wykształcilibyśmy zawodników takich jak Pampel, Schöps, Andre, Tischer. Bez VfB nasz sukces w Japonii nigdy nie byłby możliwy. Faktem jest, że większość siatkarzy grających w niemieckiej kadrze ma za sobą krótszą bądź dłuższą przygodę z Friedrichshafen. W przyszłości klub planuje w dalszym ciągu gromadzić u siebie młodych, utalentowanych i chętnych do pracy zawodników, aby pomóc im w rozwoju sportowej kariery.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved