Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Muszynianka – Winiary hitem 3. kolejki LSK

Muszynianka – Winiary hitem 3. kolejki LSK

Starcie dwóch uczestników Ligi Mistrzów - Muszynianki Muszyna i Winiar Kalisz - to wydarzenie numer jeden tej kolejki rozgrywek LSK. Mecz będzie transmitowany przez TVP.

Niepokonane w lidze Winiary Kalisz spróbują ograć Muszyniankę, która ma już na koncie przegraną z Naftą w Pile. Ma też spory problem: pierwsza rozgrywająca Muszyny i reprezentacji Polski – Izabela Bełcik odniosła kontuzję nogi. Niewykluczone, że będzie musiała odpoczywać do końca sezonu. Klub z Muszyny ma o to pretensje do sztabu kadry narodowej, który sprawował opiekę nad siatkarką podczas mistrzostw świata w Japonii. Kontuzjowana Bełcik musiała tam grać właściwie przez cały turniej, ponieważ jej zmienniczka Katarzyna Skorupa zachorowała. Muszynianka ma jednak wartościową drugą rozgrywającą Ewę Cabajewską.

Rywalki pałają żądzą rewanżu za ubiegły półfinał mistrzostw Polski. Wtedy górą były muszynianki. – Czeka nas naprawdę ciężka przeprawa. Kaliszanki są bardzo mocne. Szukamy ich słabych punktów i na niedzielę przygotujemy sobie plan – zapewnia trener Bogdan Serwiński. Winiary – tak samo jak „Mineralne” – grają w Lidze Mistrzyń. Obie drużyny zajmują trzecie miejsca w swoich grupach. – W tej sytuacji żaden zespół nie będzie miał przewagi pod względem fizycznym – uważa Serwiński.Trener jednych tchem wymienia najlepsze zawodniczki Winiar. Tak się rozpędził w komplementowaniu, że wymienił całą szóstkę. Najdłużej zatrzymał się przy Annie Barańskiej, nazywając ją „doskonałą zawodniczką”. – Kalisz wpompował w drużynę duże pieniądze i nawet nie biorą pod uwagę, że mogliby nie zdobyć medalu – uważa Serwiński. Kaliszanki z dwiema wygranymi zajmują trzecie miejsce. „Mineralne” ze zwycięstwem i porażką są oczko niżej. Mecz transmituje TVP 3. Przed meczem hala Muszynianki ma dostać certyfikat Ligi Siatkówki Kobiet zatwierdzający obiekt do rozgrywek (pojemność została powiększona do 1200 miejsc), ale powinna to być formalność. W tej hali rozgrywane są już bowiem mecze Ligi Mistrzyń i Pucharu Polski.

Kaliszanki w zeszłym sezonie wygrały w Muszynie dwukrotnie – z czego raz do zera już w fazie play-off (ostatecznie wygranej przez Muszyniankę). Teraz wydają się faworytkami.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved