Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: AZS KSZO pokonał Sokół

I liga: AZS KSZO pokonał Sokół

Po bardzo dobrym spotkaniu ostrowczanki zwyciężyły zespół z Chorzowa 3:1, będąc w przekroju całego spotkania zdecydowanie lepszą drużyną.

Z Anną Brożek i Iwoną Kosiorowską w wyjściowej szóstce przystąpiła drużyna AZS KSZO do meczu przedostatniej kolejki pierwszej rundy z Sokołem Chorzów.W ostatniej partii na boisku pojawiła się również kolejna rekonwalescentka w zespole Jarosława BodysaJoanna Bednarek .

Pierwszy set to w zasadzie wyrównana walka obu zespołów do stanu 10:10. Wtedy w polu zagrywki pojawiła się Anna Brożek i dobrym serwisem dała możliwość dokładnego rozegrania akcji przez koleżanki z drużyny oraz zmusiła rywalki do błędów, czego następstwem były kolejne punkty zdobyte przez AZS KSZO. Wydawać by się mogło, ze przewaga pięciu oczek przy stanie 15:10 zapewni ostrowczankom spokojne dogranie seta do końca, ale to rywalki zaczęły odrabiać straty, doprowadzając do wyrównania. Przy stanie 23:23 wynik tej pierwszej partii był sprawą otwartą, jednak po ataku Agnieszki Buzały w aut i złym przyjęciu Magdaleny Kosiarskiej to zawodniczki gości zwyciężyły w tej części meczu 25:23.

W drugim secie od początku na parkiecie przeważały zawodniczki z Ostrowca, czego efektem było pewne prowadzenie już 12:7. W tej części spotkania bardzo dobrą grę blokiem zaprezentowały kapitan AZS KSZO – Iwona Kosiorowska i Natalia Kostyanyk. Podopieczne trenera Jarosława Bodysa w miarę upływu czasu powiększały przewagę nad rywalkami i w pewnym momencie prowadziły już 18:10. Jednak siatkarki drużyny przyjezdnej nie zamierzały szybko składać broni i zaczęły odrabiać stracone punkty. Udało im się nawet zbliżyć do gospodyń na dwa punkty, ale świetna gra Katarzyny Walawender i Anny Brożek w końcówce pozwoliły na zwycięstwo w tym secie do 19 i wyrównaniu stanu meczy na 1:1.

Trzecia partia spotkania, podobnie jak poprzednia, to zdecydowana przewaga zawodniczek ostrowieckich, które po coraz lepszej grze blokiem i skutecznych atakach prowadziły 18:13. Siatkarki z Chorzowa próbowały jeszcze nawiązać równorzędną walkę, ale ambicji wystarczyło tylko aby zmniejszyć przewagę do różnicy dwóch oczek przy stanie 24:22. Zwycięstwo AZS KSZO w trzecim secie stało się faktem po autowym ataku Agnieszki Starzyk i tym samym ostrowczanki objęły prowadzenie w spotkaniu 2:1.

Czwarta odsłona meczu to już popisowa gra gospodyń – zarówno w akcjach ofensywnych jak i w obronie. Przy stanie 20:12 dla siatkarek z hutniczego miasta można już było zauważyć pewne odprężenie i zdecydowaną łatwość w rozgrywaniu kolejnych punktowych akcji. Zaowocowało to tym, iż ekipie chorzowskiej udało się zdobyć jeszcze tylko dwa oczka. Ostatnim akcentem tego spotkania był atak Moniki Konsek , którą precyzyjnie zablokowała Ksenia Maj z Agnieszką Buzałą .

Na dzisiejszy wynik zapracował cały zespół, jednak należy podkreślić świetną grę blokiem Iwony Kosiorowskiej i Natalii Kostyanyk oraz skuteczność w akcjach ofensywnych Katarzyny Walawender.

AZS KSZO Ostrowiec Św. – Sokół Chorzów 3:1

(23:25, 25:19, 25:22, 25:14)

AZS KSZO: Kostyanyk, Maj, Walawender, Buzała, Brożek, Kosiorowska, Kosiarska (libero) oraz Świerszcz i Bednarek

Sokół Chorzów: Konsek, Fedorów, Starzyk, Wysocka, Furtak, Settnik oraz Biernatek, Gołda, Kaczmarek

Jarosław Bodys (trener AZS KSZO):Chciałbym dzisiaj pochwalić swój zespół. Zagraliśmy w końcu w pełnym składzie, w zasadzie zawodniczki kontuzjowane już wracają do gry. Jestem zadowolony, że po tych kilku dniach treningowych widać było, że ten zespół znowu zaczął funkcjonować. Zagraliśmy przynajmniej na takim poziomie jak w meczu z Piastem. Na pewno nie ustrzegliśmy się błędów i one na pewno jeszcze będą się pojawiały.

Przegraliśmy pierwszy set, choć wcale nie musieliśmy go przegrać, natomiast pozostała część meczu była już w naszym wykonaniu bardzo dobra. Na pewno był to mecz walki i dobrego bloku, bo dziś muszę pochwalić dziewczyny za to, że popracowały trochę blokiem. Sokół dziś był zespołem trochę osłabionym, jeżeli chodzi o ich skład kadrowy, no ale tak się zdarza. W naszym zespole również nie wszystkie zawodniczki są w pełni zdrowe i sprawne. Gramy tak jak możemy i myślę, że dziś to 3:1 to taki sprawiedliwy wynik.