Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zagrać tak jak z Dąbrową

Zagrać tak jak z Dąbrową

fot. archiwum

W sobotę drużyna Romana Murdzy - siatkarki I-ligowego UMKS-u Łańcut, rozegrają ostatni mecz ligowy w 2006 roku. Ich rywalkami będą uczennice z SMS-u w Sosnowcu.

Wydaje się, że ekipa z Łańcuta ciężki dni ma już za sobą. Mikołajkowe zwycięstwo nad MMKS-em Dąbrowa Górnicza w Łańcucie zostało przyjęte z wielką euforią i odczytane zostało jako dobry prognostyk na przyszłość. – Z Dąbrową dziewczyny zagrały tak, jak wszyscyśmy tego od nich oczekiwali – mówi trener Roman Murdza . – [/q]Kilka dni później w meczu w Łodzi ze Startem nie grały już tak pięknie. Dlatego wolę się nie zarzekać i niczego nie będę przed spotkaniem z SMS-em obiecywał. SMS to dobry, bardzo waleczny zespół, który chyba nie za darmo uzbierał na swoim koncie 15 punktów. Właśnie dostałem kasetę wideo z występami sosnowieckich siatkarek i będę ja analizował. Być może podczas oglądania tej kasety zrodzi się jakaś myśl taktyczna na sobotnie spotkanie. Z drugiej jednak strony nie chcę zbytnio mieszać swoim dziewczynom w głowach. Mają wyjść na parkiet i zagrać tak jak… z Dąbrową, czyli skutecznie i ofiarnie. A jeżeli tak zagrają to o wynik meczu możemy być spokojni[/q] – zapewnia Roman Murdza.

 

Sobotni przeciwnik UMKS-u to młode siatkareki, które uczęszczają do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Sosnowcu. W swoim składzie SMS ma obiecujące i dobrze rokujące na przyszłość zawodniczki. Jedną z nich bez wątpienia jest pochodząca z Rzeszowa, najwyższa polska siatkarka (203 cm) Gabriela Wojtowicz, która praktykowała między innymi w seniorskiej reprezentacji u Andrzeja Niemczyka. Z tego już widać, że SMS łatwo swej skóry w Łańcucie nie sprzeda.źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved