Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skra z Radomiem nie od dziś

Skra z Radomiem nie od dziś

Pierwszy kontakt między obiema drużyna nastąpił w latach gdy EKS Skra rozpoczynała przygodę z Serią B. Działacze Skry postanowili urozmaicić siatkarskie widowisko i na przed sezonowy turniej zaprosili takie kluby jak Czarni Radom, czy Chełmiec Wałbrzych.

W drugiej połowie lat 90-tych radomski klub stanowił o sile ówczesnej Serii A. Obecność tak zasłużonego klubu dla polskiej siatkówki wypełniła halę Szkoły Podstawowej nr 13 do ostatniego miejsca.

Po dwóch sezonach spędzonych w Serii B „Energetycy” awansowali do najwyższej klasy rozgrywkowej, gdzie rywalizowali m.in. z AZS Częstochowa, Morzem Szczecin czy wcześniej wspomnianym klubem z Radomia. Rolę reżysera gry bełchatowskiego zespołu pełnił Dariusz Luks, obecny trener Jadaru Radom. Pierwszy sezon okazał się zabójczy dla naszego klubu. Słaba gra, nie najlepsza atmosfera i reorganizacja rozgrywek były skutkami spadku do Serii B.Kolejne spotkanie obu drużyn nastąpiło w sezonie 2001/2002. EKS Skra sezon w Polskiej Lidze Siatkówki rozpoczęła od fatalnej serii, pięciu przegranych spotkań. Zwycięstwa z Morzem i Czarnymi Radom pozwoliły odbić się Skrze od dna tabeli. Radomianie dysponowali jednym z mocniejszych składów w lidze (Stancelewski, Nowik, Prygiel, Kocik, Żygadło). Czterej ostatni reprezentowali barwy Skry Bełchatów. Radomską potęgę zniszczyły kłopoty finansowe. Czarni opuścili najwyższą klasę rozgrywkową.

Klub z Radomia powraca do elity, z tym że pod inną nazwą. Schedę po legendarnej drużynie przejął Jadar. Znany i szanowany klub o nazwie „Czarni” zniknął z siatkarskiej mapy, po blisko 80-ciu latach istnienia. Radomskie środowisko siatkarskie określa Jadar Radom, jako nową siłę polskiej siatkówki.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved