Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Podsumowanie 4. kolejki Ligi Mistrzów

Podsumowanie 4. kolejki Ligi Mistrzów

Za nami czwarta kolejka rozgrywek w Lidze Mistrzów. Jak zwykle nie obyło się bez niespodzianek i zaciętych meczów. Największą niespodziankę sprawiła nam BOT Skra, która pokonała we Włoszech Maceratę. Oto krótkie podsumowanie pozostałych meczów LM.

W najciekawszym meczu grupy B Dynamo Moskwa podejmowało na własnym terenie zespół Sisley Treviso. Rosjanie odprawili z kwitkiem włoską drużynę gromiąc ją w trzech krótkich setach. Włosi zdołali zdobyć w całym spotkaniu jedyne 46 punktów. W innym meczu w tejże grupie Iraklis Saloniki pokonał po ciężkim i niezwykle zaciętym, czterosetowym pojedynku holenderski Ortec Rotterdam, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w tegorocznej Lidze Mistrzów.

W grupie A rosyjski Lokomotiv Biełgorod grał na wyjeździe z evivo Duren. Niemiecki zespół zawiesił Rosjanom wysoko poprzeczkę. Pierwszego seta Niemcy wygrali 26:24, a w pozostałych, choć je przegrali, to jednak nie pozwalali rosyjskiej drużynie na zbytnie oddalenie się i utrzymywali kontakt punktowy z przeciwnikami. Biełgorod do Niemiec pojechał bez pierwszego trenera Gienadija Szipulina, środkowego Thomasa Hoffa oraz najlepszego libero Mistrzostw Świata w Japonii |Werbova. Bardzo dobre spotkanie rozegrał młodziutki rosyjski 18-letni środkowy Dmitry Musersky. Ostatecznie dzięki lepszemu przygotowaniu fizycznemu spotkanie wygrali Rosjanie. W kolejnym meczu tej grupy Buducnost Podgoricka Banka bez większych problemów pokonała w trzech setach Hypo Tirol Innsbruck.

Mecz grupy C pomiędzy aon hotVolleys Wiedeń a Knack Randstad Roeselare był najbardziej zaciętym spotkaniem w czwartej kolejce rozgrywek Ligi Mistrzów. W Wiedniu spotkały się dwa doświadczone w rozgrywkach LM zespoły, a o zwycięstwie zadecydował piąty set, który wygrali goście z Belgii. W czwartkowym meczu Lewski Siconco Sofia bez żadnych problemów pokonał w trzech partiach grecki Olimpiacos, odnosząc tym samym trzecie zwycięstwo. Mistrzowie Bułgarii zwyciężyli przede wszystkim dzięki skutecznej grze w bloku oraz silnej zagrywce. – Chłopcy pokazali charakter tego wieczoru – mówił po czwartkowym spotkaniu bułgarski trener Martin Stoev. – Zwyciężyliśmy w trzech meczach na cztery, to sukces, bo nigdy nie osiągnęliśmy tyle. Znaczy to, że to co robimy, robimy dobrze – dodał Stoev.

W grupie D czeski DHL Ostrava łatwo pokonał przed własną publicznością Vojvodinę Novy Sad 3:0. Wszystko to dzięki dobrej grze na siatce czeskiego zespołu, a przede wszystkim dzięki skutecznej grze w bloku Kubali i Konecnego. Bardzo dobrze spisywali się także dwaj Amerykanie Ching i Burrow. – Wiedzieliśmy, że jeśli zagramy na dobrym poziomie to możemy wygrać – mówił po meczu trener DHL Jaroslav Tomas. – Nasi przeciwnicy byli zawiedzeni po tym jak przegrali pierwszego seta, natomiast my graliśmy cały czas skupieni– dodał Tomas. Trener serbskiej drużyny natomiast spotkanie skomentował bardzo krótko, zwracając uwagę na bardzo dużą ilość błędów własnych jego zespołu. – Mamy bardzo młody zespół i musi zbierać doświadczenia – mówił. W innym spotkaniu w tej grupie włoski zespół Bre Banca Lannutti Cuneo pokonał w wyjazdowym meczu hiszpańską drużynę Numancia Soria 3:0

Wszystkie wyniki:

Grupa A:

evivo Duren – Lokomotiv Bełgorod 1:3 (26-24, 21-25, 21-25, 23-25)

Buducnost Podgoricka Banka – Hypo Tirol Innsbruck 3:0 (25-18, 25-22, 25-19)

Tours VB – Portol Palma Mallorca 1:3 (20:25, 25:23, 25:27, 15:25)

Tabela gr. A Ligi Mistrzów

Grupa B:

Noliko Maaseik – PARIS Volley 3:0 (25-22, 25-21, 25-22)

Dinamo Moskwa – Sisley Treviso 3:0 (25-16, 25-18, 25-12)

ORTEC Rotterdam Nesselande – Iraklis Saloniki 1:3 (22-25, 23-25, 27-25, 29-31)

Tabela gr. B Ligi Mistrzów

Grupa C:

aon hotVolleys Wiedeń – Knack Randstad Roeselare 2:3 (25-22, 23-25, 21-25, 30-28, 12-15)

Levski Siconco Sofia – Olympiacos Pireus 3:0 (26-24, 25-18, 25-22)

Lube Banca Macerata – Skra Bełchatów 1:3 (25:20, 27:29, 24:26, 22:25)

Tabela gr. C Ligi Mistrzów

Grupa D:

DHL Ostrava – Vojvodina Novolin Nowy Sad 3:0 (25-15, 25-16, 25-21)

Numancia Soria – Bre Banca Lannutti Cuneo 0:3 (22-25, 23-25, 22-25)

Panathinaikos Ateny – VfB Friedrichshafen 3:2 (27:29, 25:17, 19:25, 25:17, 20:18)