Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Jeden błąd Jerzego Taczały…

Jeden błąd Jerzego Taczały…

fot. archiwum

Jerzy Taczała, stracił w ostatnim czasie pracę jako pierwszy trener siatkarek Piasta Szczecim. Ciekawe, jakie przyczyny miały decydujący wpływ na taki finał jego przygody z Piastem? Sam zainteresowany ma pogląd na ten temat...

Przyzwyczaił się Pan, że rano nie jeździ już do hali Szczecińskiego Domu Sportu?

 

Jeszcze nie do końca. Z każdym dniem jest ciut łatwiej. Wciąż jednak tęsknię za dziewczynami, za treningiem. 

Szuka Pan pracy w innych klubach?

 

Nie, bo byłoby mi trochę głupio się rozglądać. To by znaczyło, że ktoś inny ma stracić pracę. Gdybym jednak dostał propozycję, to na pewno bym ją rozważył.

 

Pod jakim kątem?

 

Czy praca nie byłaby za daleko od Szczecina. Cały czas jestem związany z Uniwersytetem Szczecińskim. Musiałbym mieć zgodę rektora, musiałbym umieć poukładać wszystko.

 

Jakie błędy popełnił pan jako trener Piasta?

 

-… (wahanie, cisza). Nie do końca jestem przekonany, czy akurat sprawy sportowe zadecydowały o tym, że pożegnałem się ze stanowiskiem. Ten zespół przegrał ostatnio mecze, ale jestem pewien, że będzie grał lepiej. W porównaniu z ubiegłym sezonem do drużyny doszło pięć nowych zawodniczek, z czego trzy grają w pierwszej szóstce. To nowy zespół i wymaga czasu. Na pewno ma przestoje w grze. Ale uważam, że ta drużyna ma największy potencjał w całej historii Piasta. Z każdym tygodniem będzie lepiej. …A co do moich błędów… Może błędem było to, że nie próbowałem przekonać prezesa, iż ta drużyna będzie grać lepiej.

 

 

Cały wywiad z byłym trenerem Piasta Szczecin – Jerzym Taczałą, można przeczytać w papierowym wydaniu Głosu Szczecińskiego.

źródło: glosszczecinski.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved