Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Derby Wielkopolski już w sobotę

Derby Wielkopolski już w sobotę

Ciekawie zapowiada się w 12. kolejce I ligi mężczyzn, mecz Inotelu Poznań z Jokerem Piła. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 16 grudnia, o godz. 18.00, w hali przy Harcerskiej.

Będzie to mecz o prymat w Wielkopolsce i cenne punkty do ligowej tabeli.

Przed sezonem oba kluby w spotkaniach sparingowych grały ze sobą kilka razy i zawsze były to mecze, w których nie brakowało emocji. Zapewne tak samo będzie w sobotę, ponieważ Inotel to rewelacyjny beniaminek ligi, a Joker to czołówka zaplecza Polskiej Ligi Siatkówki.Poznaniacy prowadzeni przez Marka Jankowiaka, aktualnie są na szóstym miejscu w tabeli i w każdemu meczu rywalowi sprawiają problemy. Dotychczas pięć ich ligowych spotkań trwało aż pięć setów. W 11. kolejce Inotel grał na wyjeździe i przegrał 0:3 z Płomieniem Sosnowiec.

W szeregach Jokera Piła panuje znakomita atmosfera. Podopieczni Sławomira Gerymskiego po chwilowym kryzysie z początku sezonu grają z meczu na mecz coraz lepiej. W miniony weekend pokonali najbogatszy klub I ligi GTPS Dziewulski Inkaso Team Gorzów. Wlkp. 3:1 i umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli.

– [q]Spodziewamy się w sobotę kompletu publiczności. Wierzę, że ten młody zespół niesiony głośnym dopingiem kibiców pokona faworyzowanego Jokera – mówi przed derbami regionu rzecznik Inotelu, Tomasz Woźniak.

Prawdopodobne szóstki:

Inotel: Dwernicki, Kuczko, Mischke, Sokołowski, Staniewski, Łojewski, Dębiec (libero)

Joker: Winnik, M. Lach, Sobczyński, Świerżewski, Syguła, Pieczonka, Krajewski (libero)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved