Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Strefowa zapowiedź 1. kolejki PLS

Strefowa zapowiedź 1. kolejki PLS

Wszyscy kibice z niecierpliwością oczekują na najbliższy weekend, mimo dużych emocji, które zgotowała nam polska reprezentacja. Nadszedł bowiem czas rozpoczęcia rozrywek Polskiej Ligi Siatkówki. Oto zapowiedź 1. kolejki spotkań.

Tradycyjnie już w pierwszej kolejce mistrz kraju spotyka się z beniaminkiem ligi. Jest to swojego rodzaju chrzest dla nowej drużyny. W tym roku do PLS awansował Jadar Radom oraz Delecta Bydgoszcz. Ci pierwsi na inaugurację rozgrywek zmierzą się z BOT Skrą Bełchatów. Krzysztof Niedziela, Arek Terlecki czy Grzegorz Kokociński doskonale znają zawodników z Bełchatowa, dlatego też Jadar z pewnością będzie chciał już na początku powalczyć z mistrzem. Z kolei Skra będzie rozgrzana spotkaniem w Lidze Mistrzów z włoską Maceratą, więc nie powinna mieć większych problemów z pokonaniem beniaminka. O klasie podstawowych graczy nie trzeba nawet wspominać, zaś zmiennicy mieli okazję do pogrania w spotkaniach Pucharu Polski.

Jadar Radom – BOT Skra Bełchatów16.12.2006 godz. 15:00

faworyt – BOT Skra


Drugi z beniaminków Polskiej Ligi Siatkówki – Delekta Bydgoszcz podejmie wicemistrza kraju KS Jastrzębski Węgiel. Jastrzębianie do tej pory grali w okrojonym składzie, jednak do zespołu powrócili już Łukasz Kadziewicz, Daniel Pliński i Grzegorz Szymański. Można się pokusić o stwierdzenie, że sama ta trójka mogłaby wygrać to spotkanie. Jednak nie skreślajmy od razu gospodarzy. Wprawdzie nie ma w zespole wielkich nazwisk, które niegdyś błyszczały w PLS, jednak Stanislav Vartovnik czy Marcin Olichwer to uznane firmy na siatkarskim rynku. Nie mniej jednak faworytem jest zespół Ryszarda Boska.

BKSCh Delecta Bydgoszcz – KS Jastrzębski Węgiel

15.12.2006 godz. 17:00

faworyt – Jastrzębski


Wzmocniona Marcinem Nowakiem oraz młodymi wilkami – Kurkiem, Jaroszem i Świechowskim drużyna Mostostalu w pierwszej kolejce zmierzy się na wyjeździe z PZU AZS Olsztyn. W zespole z Warmii i Mazur zdecydowanym wzmocnieniem będą Sinan Cem Tanik oraz Richard Lambourne. Przewaga doświadczenia gospodarzy wskazuje ich jako niekwestionowanych faworytów tego pojedynku. Nie wolno jednak zapomnieć, że to właśnie z Olsztyna przyszedł do Mostostalu Marcin Nowak. Zawodnik ten zna swój były klub niemal doskonale, co wpływa na korzyść kędzierzynian.

PZU AZS Olsztyn – Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle

16.12.2006 godz. 17:00

faworyt – PZU AZS


Resovia mierzy w tym sezonie w górną część tabeli. Wysokie aspiracje swojego zespołu już od jakiegoś czasu zgłasza trener Such. Rzeszowianie potwierdzili je m.in. w turnieju im. Z. Ambroziaka oraz w Pucharze Polski. Jednak już na początku rozgrywek czeka ich trudny sprawdzian – pojedynek z AZS Domexem Częstochowa. Doświadczenie i rutyna mieszają się w zespole Harrego Brokkinga z młodością i wolą walki. To wszystko sprawia, że w tym sezonie AZS będzie mieszanką wybuchową. Tak więc już na samym początku może to być dobre i emocjonujące widowisko.

Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa – Resovia Rzeszów

16.12.2006 godz. 17:00

faworyt – AZS Częstochowa


Jedynymi z ciekawszych spotkań w sezonie są zawsze mecze zespołów o zbliżonych aspiracjach i możliwościach. W zeszłym sezonie AZS Politechnika Warszawska zakończyła zmagania na 5. pozycji, zaś Gwardia Wrocław o „oczko” niżej. Jednak wzmocnienia poczynione przez stołeczny zespół wydają się być o lepsze niż ich przeciwników z Wrocławia. Mark Siebeck, Wojciech Jurkiewicz czy były zawodnik Gwardii Pavel Chudik to uznani zawodnicy. Z pewnością podopieczni Krzysztofa Felczaka będą chcieli w takich meczach zdobyć jak najwięcej punktów.

J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska – Gwardia Wrocław

16.12.2006 godz. 17:00

faworyt – AZS Politechnika

Zobacz także:

Wyniki i tabela PLS

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved