Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Siatkarki Energi Gedania zagrają z wicemistrzyniami Polski

Siatkarki Energi Gedania zagrają z wicemistrzyniami Polski

Jeśli gdańszczanki chcą ograć Naftę-Gaz Piła, muszą zapomnieć o tym, jak łatwo pokonały ten zespół w meczach Pucharu Polski. Nafta to już inna drużyna niż kilka tygodni temu.

W grupowych rozgrywkach Pucharu Polski, w których Gedania pokonała rywalki w trzech z czterech spotkań, Nafta nie prezentowała się zbyt dobrze. Ale w Lidze Siatkówki Kobiet gra już całkiem inaczej. Wprawdzie w pierwszym meczu przegrała po tie-breaku na wyjeździe z AZS AWF Poznań, ale przed tygodniem, również w pięciu setach, pokonała samego mistrza Polski – Muszyniankę, z którą Gedania zdołała powalczyć jedynie w dwóch setach.

Siła Nafty zmieniła się, bo do meczów ligowych przystąpiła znacząco wzmocniona. Przede wszystkim powróciła pierwsza rozgrywająca Katarzyna Skorupa, która przez ostatnie tygodnie trenowała z reprezentacją Polski. Gwiazdą zespołu szybko została także pierwsza Brazylijka w polskiej lidze Michela Teixeira. 29-letnia zawodniczka jest przyjmującą, ale świetnie gra również w ataku. Szybko wkomponowała się w zespół, choć nie jest jeszcze w pełni formy. Ostatnio grała w szwajcarskim VFM Franches-Montagnes, ale dość późno podpisała z nami kontrakt. Ma więc trochę zaległości treningowych – mówi trener Nafty Jerzy Matlak, który może liczyć na coraz lepszą atmosferę w zespole. Klub wreszcie pozyskał sponsora, który reguluje wszelkie zaległości wobec zawodniczek.Pod względem finansowym w Gedanii również nie ma problemów, ale nie można tego niestety powiedzieć o składzie. Choroba Bereniki Tomsi, która jest na zwolnieniu lekarskim do 17 grudnia, pokrzyżowała szyki trenerowi Leszkowi Milewskiemu. Oprócz niej i Dominiki Kuczyńskiej w drużynie nie ma przecież ani jednej środkowej i na tej pozycji będzie musiała wystąpić jedna ze skrzydłowych.

Stało się to, czego najbardziej się obawiałem. Jedna absencja i jest nieciekawie – mówi trener Milewski, który ma również inny problem. W meczu z Gwardią we Wrocławiu (porażka Gedanii 1:3) gdańszczanki poprawiły się w przyjęciu zagrywki, ale za to słabo zagrały w ataku i na rozegraniu. – Na pewno będą problemy, ale Nafta nie jest równym zespołem i musimy z nim powalczyć – podkreśla Milewski.

Kogo trzeba wyprzedzić

Po dwóch kolejkach Ligi Siatkówki Kobiet gdańskie siatkarki wciąż pozostają bez punktu. Przegrały z mistrzyniami Polski Muszynianką Muszyna i Gwardią Wrocław – zespołem, z którym najprawdopodobniej będą walczyły o utrzymanie. Gedania zajmuje na razie 8. miejsce w LSK. Za nią są jeszcze AZS Białystok i Stal Mielec. Wszystkie trzy drużyny zagrają w tej kolejce na własnych parkietach.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved